eur:
401.23
usd:
364.19
bux:
72720.89
2024. október 3. csütörtök Helga

Rácz Jenő: Kellene, de nincs több pénz az egészségügyre

A Veszprém megyei kórház főigazgatója szerint a magyar gazdaság jelenlegi állapota miatt nincs esély arra, hogy idén a most tervezettnél lényegesen több pénz kerüljön az egészségügyi rendszerbe - Rácz Jenő erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt.

Kellene, de nem lehet nagyobb összeget az egészségügyi rendszerbe tenni a gazdaság jelenlegi állapota miatt - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Veszprém Megyei Kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség leendő elnöke.

Rácz Jenő hozzátette: többletforrásra van szükség az egészségügyben, de azt a jelen bevételekből nem lehet finanszírozni. Hangsúlyozta: miközben többletforrást kellene betenni a rendszerbe, hozzá kell nyúlni a struktúrához és a szolgáltatási csomaghoz is.

Az új reformfolyamatokba azonban az elmúlt évek kísérleteinek negatív tapasztalatait is bele kell építeni, és meg kell szerezni a társadalmi konszenzust - véli a kórházigazgató.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A lakhatást és a jelentős bérnövekedést segítő programot indít a kormány

Három újabb gazdaságélénkítő programról, a GYSEV magyar kézbe vételéről, a Magyarország elleni újabb uniós eljárásról, az Airbnb-tilalom lehetőségeiről, Orbán Viktor olaszországi látogatásáról és az új Nemzeti Galériáról is beszélt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.03. csütörtök, 18:00
Kovács Ákos
Kossuth-díjas zeneszerző, előadóművész
Egész Európa beleremeg abba, amit most az UniCredit pénzügyi zsenijei művelnek

Egész Európa beleremeg abba, amit most az UniCredit pénzügyi zsenijei művelnek

2007 óta nem látott Európa akkora határon átnyúló bankfelvásárlást, amekkora az olasz UniCredit és a német Commerzbank fúziójából összejöhet. A piaci manőverek sorozatát igénylő kísérlet mögött a felvásárlások nagymestere, a kontinens egyik legtekintélyesebb befektetési bankára áll: Andrea Orcel, az UniCredit vezérigazgatója (címlapképünkön).  Vezényletével az olasz bankcsoport teheti meg az első lépést a szétaprózódott, és ezért globális versenyhátránnyá vált európai bankrendszer piaci integrációja felé. A labda most az EU pénzügyi intézményrendszerének oldalán pattog: a teljes német politikai elittel szembefordulva kellene hitet tennie a tőke szabad áramlása és az egységes(ülő) bankpiac mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×