eur:
406.61
usd:
378.12
bux:
76576.72
2024. november 7. csütörtök Rezső

Babarczy: Az ORTT a kölcsönös zsarolás eszköze volt

Az Alkotmánybíróság egy csaknem 10 éves beadvány nyomán úgy döntött: az ORTT nem léphet fel hivatalként azokkal a tévétársaságokkal szemben, amelyekkel maga kötött szerződést a műsorszórás feltételeiről, ezért 2008. január elsejétől a testület nem bírságolhat, és nem függesztheti fel az adást a médiatörvényt megsértő tévétársaságoknál. Babarczy Eszter médiakutató szerint mindez legalább nyomást gyakorol a pártokra, hogy valóban elkészítsék a 2008-ra tervezett új médiatörvényt.

Az ORTT-t társadalmi felügyeletre hozták létre, ám ezt a funkcióját nem látta el megfelelően - mondta az InfoRádiónak Babarczy Eszter.

A médiakutató szerint az ORTT annak eszköze volt, hogy a pártok, valamint a kereskedelmi és közszolgálati médiumok zsarolhassák egymást.

Ha a továbbiakban nem az ORTT fogja gyakorolni a felügyeletet a média felett, azzal bizonyos háttérüzletek lehetetlenné válnak - vélekedett Babarczy Eszter.

A médiakutató szerint nem maradhat szabályozó nélkül a piac. Kiemelte: az Alkotmánybíróság döntése nyomást gyakorolhat a pártokra, hogy valóban elkészítsék a 2008-ra tervezett új médiatörvényt.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Könyörtelen valóság: így néz ki a szlovák nyelvtörvény-módosítás

Könyörtelen valóság: így néz ki a szlovák nyelvtörvény-módosítás

Kiszivárgott a szlovák kulturális tárca által tervezett nyelvtörvény-módosítás normaszövege. A tervezet egyelőre nem végleges, de a Napunk hírportál által közölt részletek alapján a módosítás a Szlovákiában élő nemzetiségek, így a felvidéki magyarok számára is jelentős hátrányokkal járna. A Magyar Szövetség szerint „elvadult ötlethalmazról” van szó.

Szakértő Trump gazdaságpolitikájáról: az amerikai-kínai kereskedelmi háború globális eszkalációjára lehet számítani

Az elnökség első száz napjában az elsődleges feladat az árszínvonal csökkentése lehet - vélekedett az InfoRádióban Horváth Sebestyén az Oeconomus Gadzaságkutató Alapítvány kutatója. Szerinte nincs miért félni Európában a második Trump-regnálástól, azonban az amerikai-kínai kereskedelmi viszony okozhat még gondokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.07. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Amerikai elnökválasztás 2024: Trump hatalmasat győzött, de még tart a Képviselőházért vívott harc

Amerikai elnökválasztás 2024: Trump hatalmasat győzött, de még tart a Képviselőházért vívott harc

A mai nappal pont került a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldőlt, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak fogják hívni. Trump hatalmas lendülettel indult: behúzta Észak-Karolinát és Georgiát is, magyar idő szerint szerda reggel 7:20 körül Pennsylvaniát is megnyerte, ezzel győzött a választáson. Később az összesítés alapján világossá vált: Trump minden billegő államot megnyert. Úgy néz ki, a törvényhozásban is többsége lehet a Republikánus Pártnak, de még tart a számlálás. A szenátust már behúzták a republikánusok. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×