Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Joe Biden amerikai elnök beszél a Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott kétoldalú megbeszélésén Tel-Avivban 2023. október 18-án, tizenegy nappal a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista szervezet Izrael elleni többfrontos támadása után.
Nyitókép: MTI/AP/Evan Vucci

Joe Biden telefonon gratulált Donald Trumpnak és meghívta a Fehér Házba

Az amerikai elnök telefonon gratulált Donald Trumpnak ismételt megválasztásához szerdán, és meghívta hivatalába a hatalomátadás részleteit megvitatni.

A Fehér Ház közlése szerint a találkozó időpontját a közeli jövőben egyeztetik. A közleményben az is olvasható, hogy Joe Biden beszélt alelnökével, akinek gratulált elnökválasztási kampányához.

Az elnök csütörtökön intéz beszédet az amerikai nemzethez a választási eredménnyel kapcsolatban. Donald Trump közleményben tudatta, hogy

a találkozóra közte és Joe Biden között hamarosan sor kerül, és kifejezte háláját a telefonhívásért.

Szerdán a Fehér Ház felvette a kapcsolatot Donald Trump hatalmi átmenetért felelős testületével, és kifejezte szándékát arra, hogy mielőbb aláírják a megállapodást, ami lehetővé teszi a januárban hivatalba lépő leendő adminisztráció tagjainak, hogy belépést kapjanak a szövetségi intézményekbe, és hozzáférjenek fontos dokumentumokhoz.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×