A tájékoztatóban a kormányellenes csoportok céljai között szerepel a Kossuth tér visszafoglalása, a Parlamentbe való bejutás, más objektumok elfoglalása, valamint a Szabadság téri emlékmű megrongálása.
"Jelentős kockázattal jár az, hogy egyes csoportok általában fegyvernek nem minősülő, azonban a közbiztonságra veszélyes, adott esetben emberélet kioltására is alkalmas eszközök beszerzését mérlegelik. Speciális szögeket gyűjtenek, hogy azokat összehegesztve akadályozzák a rendőrségi járművek, a lovak mozgását, káoszt idézzenek elő a rendezvények helyszínén. Tervezik gyújtópalackok, füstpatronok bevetését is" - olvasható a dokumentumban.
Egy őrizetbe vétel nyomán tartott házkutatás során légfegyvereket, alkaros csúzlikat, ehhez lőszerként használatos vasgolyókat, számszeríjat, gyújtópalack készítéséhez szükséges eszközöket találtak. Egyesek - információk szerint - illegális úton, külföldről kívánnak lőfegyvereket behozni az országba - derül ki a közleményből.
Szilvásy György a közleményben hangsúlyozza: március 15-én minden megmozdulás rendezőit különleges felelősség terheli azért, hogy provokátorok ne zavarhassák meg békés megmozdulásukat.
A Nemzetbiztonsági Hivatal adatai szerint 2006. szeptember 17. és 2007. március 5. között alkotmányellenes csoportokkal és tervezett akcióikkal összefüggésben 167 miniszteri tájékoztatásra felterjesztett információ keletkezett.
Ezek közül 55 fegyverek és egyéb támadóeszközök beszerzéséről, 32 erőszakos cselekmény előkészítéséről, 24 védett vezetők veszélyeztetettségéről, 18 a rendőri erők megosztásáról, 21 a Parlament és a Kossuth tér veszélyeztetettségéről, 12 a rendezvényekhez kapcsolódó kockázatokról, 5 pedig más témával kapcsolatos értesülésről adott számot - tartalmazza a tájékoztató.A rendvédelmi szervek és a nemzetbiztonsági szolgálatok garantálni tudják a március 15-ére bejelentett rendezvények békességét, ha a politikai pártok nem támogatják a szélsőségeseket - mondta Szilvásy György.
Közölte: vannak olyan információk, hogy szélsőséges szervezetek készülnek megzavarni ezeket a rendezvényeket, de el fogják szigetelni őket.
A szolgálatok "nem fogják engedni, hogy március 15-ére ne úgy emlékezzünk, ahogy kell" - mondta a miniszter.
Szilvásy György közölte: ennek az a feltétele, hogy a politikai pártok ne támogassák gesztusaikkal, kijelentéseikkel, akcióikkal a szélsőségeseket és a törvénytelenségeket, hanem határolódjanak el tőle.
Simicskó István (KDNP), a testület elnöke az ülés után azt mondta: a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója tájékoztatása szerint március 15-én "inkább lehet számítani arra, hogy lesz konfrontáció, mint hogy sem".
Hozzátette, hogy az elhangzott információk tényszerűnek tűntek.
Simicskó István elmondta: az ülésen a képviselők fotókat és jelentések szövegrészleteit, idézeteket ismerhettek meg, amelyek különböző személyekről és csoportokról készültek.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy lőteret, vagy lőgyakorlatokat bemutató felvételeket nem mutattak a bizottság tagjainak.
Simicskó István közölte: nem tudja a tájékoztatás hitelességét ellenőrizni, és nincs is ilyen szándéka.
Ugyanakkor hozzáfűzte: az információkat komolyan kell venni, hiszen a tájékoztatást a szolgálatokat irányító miniszter, valamint az NBH főigazgatója tette.
"Majd meglátjuk, hogy mi lesz március 15-én, hiszen hogy ha csak a fele is igaz annak, amit itt most elmondtak, akkor is igen komoly veszélyeket soroltak fel" - fogalmazott a politikus.