eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Védekezés a mesterlövészek ellen

Elfogadta első közös katonai kutatási programját az Európai Unió. A tagállamok 3 év alatt mintegy 55 millió eurót fordítanak csapatvédelmi eszközök és módszerek kifejlesztésére. A programban Magyarország 600 ezer euróval vesz részt.

A Honvédelmi Minisztérium Brüsszelben tartózkodó védelempolitikai szakállamtitkára hangsúlyozta: a magyar haderő alakulatai a világ számos pontján végeznek békefenntartó feladatot, és a katonák védelme elsőbbséget végez.

Bali József hozzátette: a két éve létrehozott Európai Védelmi Ügynökség által felügyelt kutatásokban egyebek mellett arra keresik a választ, hogyan lehet jobban megvédeni a katonákat a mesterlövészektől, az aknáktól és a különböző robbantásos merényletektől.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×