"Ne akciózzál, kussolj!" - ezt mondta beosztottjának egy rendőr, miután az hasznos információkat osztott meg vele. A beosztott az interneten írta le tapasztalatait mindennapjairól. A nevét és a beosztását ugyan nem említette, panaszai viszont egyeznek több olyan blogoló véleményével, aki szintén a rendőrség munkáját bírálja.
Az állítólagos rendőr azt írta: megölik a motivációt és morálisan semmibe veszik a beosztottakat.
Több sebből vérzik
"Több sebből vérzik a rendőrség intézménye" - ezt már egy másik internetes napló szerzője fogalmazta meg. Arról panaszkodik, hogy nem működik jól a 112-es segélyhívó. Egy társa pedig azt kifogásolja: spórolni kell a benzinpénzzel, ezért nagyon nehéz eldönteni, hogy melyik segélykéréshez küldjenek járőrt.
A panaszok sora itt nem ér véget. A blogból megtudható, hogy az ügyeletes tisztnek a segélyhívó vonalak kezelésén kívül figyelnie kell a faxokra, fegyverrel kell ellátnia a különböző időpontban érkező rendőröket, és összesen 21 nyilvántartást kell vezetnie.
Joguk van a véleménynyilvánításhoz
Az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivőjét nem lepte meg a blogolók véleménye. Ismerik az oldalt, sőt, a rendőrség belső és külső honlapján is működtetnek hasonló fórumot.
Garamvölgyi László az InfoRádióban azt mondta: a panaszokat kivizsgálják, a blog írói után viszont nem kutakodnak. Mint mondta: őket is megilleti a szabad véleménynyilvánítás joga.
A jogász szerint rendben van
Ormos Zoltán internet jogász az InfoRádiónak nyilatkozva nem talált kifogásolnivalót a magukat rendőröknek valló személyek internetes naplójában. Szerinte ugyanis a panaszosok általánosságokról írnak, szolgálati titkot vagy államtitkot nem hoznak nyilvánosságra.
A jogász szerint, ha a rendőrök vesztegetésről vagy valamilyen más bűncselekményről számolnának be az interneten, akkor büntetőeljárás indulna ellenük.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit