Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az InfoRádióban elmondta: kisebb városokban előfordulhat, hogy valamennyi tűzoltó egy adott helyen tüzet olt vagy műszaki mentést végez, és így a település határain belül nem marad szabad tűzoltóegység.
Dobson Tibor szerint ez nem új helyzet, ilyenkor más közeli településről hivatásos vagy önkéntes tűzoltóság nyújthat segítséget.
Az InfoRádió kérdésére, nem lenne-e célszerűbb a nagyobb tüzek esetén is ügyeletben tartani tűzoltókat, a szóvivő közölte: ilyen esetekben berendelhető a szabadnapos állomány.
Dobson Tibor hangsúlyozta: a biztonságos tűzvédelemhez mintegy 600 tűzoltói státuszt kellene létrehozni az országban, ez körülbelül 2,5-3 milliárd forintotba kerülne, hiszen egy tűzoltói státusz létrehozása, beleértve a tűzoltó kiképzését és felszerelését, megközelíti a 4,5 millió forintot.
Európában átlagosan 10 perc alatt kiérkeznek a tűzoltók a helyszínre, Magyarországon viszont vannak helyek, ahol fél órát is várni kell rájuk – közölte a katasztrófavédelem szóvivője.
Dobson Tibor elmondta: a tervek szerint 7-8 éven belül a jelenlegi 56-ról 112-re emelnék az önkéntes tűzoltóegységek számát, így biztosítható lenne, hogy 20 percen belül minden körülmények között a helyszínre érkezzenek a tűzoltók.
Ez azonban még így is nagyon hosszú idő – tette hozzá.
Szétesik a hidegfront, durva dolog jön ezután