eur:
394.93
usd:
365.22
bux:
65490.29
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna

Fidesz: 2007-re megteremthető a 14. havi nyugdíj alapja

A Fidesz parlamenti frakcióvezető-helyettese szerint kormányváltás esetén a július 1-jétől tervezett 10 százalékpontos társadalombiztosítási járulékcsökkentés után a magyar kis- és középvállalkozások teremthetik meg azokat a munkahelyeket, amelyek befizetései ellentételezik a költségvetési hiányt.

Deutsch Tamás az InfoRádióban azt mondta: a 14. havi nyugdíj alapjai így már 2007-re megteremthetők lesznek.

A politikus szerint a járulékcsökkentés 200 ezer új munkahelyet teremt a kis- és középvállalkozói szektorban.

Szinte ez az egyetlen hely, ahol bővülhet a munkahelyek száma – mondta Deutsch Tamás, hozzátéve: a 3 millió 900 ezer foglalkoztatott több mint kétharmadát most is ők alkalmazzák.

Mindez 180–200 milliárd forinttal növelheti a befolyó összeget, ami egy-másfél éven belül megteremti a 14. havi nyugdíj alapjait - mondta a politikus.

Az MSZP szerint a nyugdíj nem adomány, hanem a szolgálati idővel és a járulékfizetéssel szerzett jog.

Csákabonyi Balázs képviselő azt mondta, hogy a központi büdzsé 2006-ban 473 milliárd forinttal támogatja a nyugdíjalapot.

Hozzátette: a juttatás reálértéke 1997-ben emelkedett először. Az Orbán-kormány idején 17,8 százalékkal, míg az elmúlt 4 évben 28 százalékkal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.28. csütörtök, 18:00
Havasi Katalin
a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke
Egyáltalán nem mindegy, hogy mikor mész nyugdíjba - Hasonló életpályánál is hatalmas eltérések lehetnek

Egyáltalán nem mindegy, hogy mikor mész nyugdíjba - Hasonló életpályánál is hatalmas eltérések lehetnek

A nyugdíjszámítás során meghatározó jelentőségű valorizácós szorzószámok minden évben a kedvezmények nélkül számított országos nettó átlagbér előző évi nominális növekedését tükrözik, az erről szóló idei kormányrendelet tervezetét március 13-án küldték társadalmi egyeztetésre. Miután a nyugdíjba vonulás évét megelőző év kereseti szintjéhez kell igazítani az 1988 óta figyelembe vehető korábbi évek kereseteit, az utóbbi években egyre erősebben érvényesül az a jelenség, hogy a nyugdíjigénylés évének meghatározó jelentősége van a nyugdíj összegének alakításában: minél későbbi évben igényli a nyugdíját a jogosult, annál jobban járhat, még nagyon hasonló életpályák esetén is. Ezt a méltánytalanságot sem az inflációs nyugdíjemelés, sem a 13. havi nyugdíj nem képes megnyugtatóan kezelni, megoldást csak a nyugdíjemelési eljárás olyan módosítása hozhatna, amelynek révén a nyugdíj megállapításának évétől függő valorizációs korrekció is megjelenne az emelés mértékét meghatározó tényezők között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×