A közel két és fél ezer résztvevő nem annyira Nicolas Sarkozy beszédére, hanem inkább a kínai miniszterelnök-helyettes, Li Kej-csiang nyilatkozatára kíváncsi, ugyanis a Világgazdasági Fórumra készített jelentés - amely lényegében a tárgyalások napirendjét is meghatározza - utalt arra, hogy nem lehet kizárni a Kínai Népköztársaság pénzügyi összeomlását.
Erre utalt a tekintélyes amerikai közgazdász, Nouriel Roubini is, rámutatva arra, a közelmúltban a busás hozam reményében csillagászati összegű külföldi töke áramlott Kínába, és nincs kizárva, hogy ezek a spekulatív befektetések most légbuborékként fognak szétpattanni.
Egy évvel ezelőtt a frissen kirobbant pénzügyi válság hatására a rövid távú megoldás volt a vezető a davosi fórum témái között, s míg akkor a legjelentősebb bankárok nagy része inkább otthon oltotta a tüzet, idén a találkozót a legtöbben a színfalak mögött folytatott tárgyalásokra próbálják felhasználni, hogy kifejtsék érveiket a pénzügyi rendszer megrendszabályozása ellen és bonus juttatásaik védelmezésére.
Napirendi pont még a Haitin történt földrengés okozta károk helyreállítása, illetve a szigetország gazdasági talpra állítása - amely mellett várhatóan az ENSZ rendkívüli haiti megbízottja, Bill Clinton volt amerikai elnök fog érvelni.
A szombatig tartó értekezleten több mint 2500-an vesznek részt, biztonságukra ugyancsak több ezer svájci rendőr ügyel.
A Világgazdasági Fórumot a tekintélyes német közgazdász, Klaus Schwab szervezte meg 40 évvel ezelőtt, akkor még Európai Üzleti Szimpózium néven.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök