eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Doctor giving a senior woman a vaccination. Virus protection. COVID-2019.
Nyitókép: ChoreographrGetty Images

Valós adatok bizonyították az mRNS-oltások változtatott beadásának hatékonyságát

A kanadai kutatás eredményének megfelelően érdemes lehet akár hat-hét hetet is várni a két adag beadása között.

Mentősök körében végezték el a kutatást a kanadai kormány Covid-19 Immunitási Munkacsoportjának (CITF) megbízására: vértesztek eredményeit hasonlították össze két csoport tagjai közt, melyből az egyikben a négy hetesnél rövidebb, kezdetekben javasolt eltéréssel adták be az oltás két adagját, míg a másikban hat-hét hetet vártak azok beadása közt.

A mentősök a jelenleg elérhető kétfajta mRNS valamelyikével, azaz vagy a Pfizer Comirnatyjával, vagy a Moderna Spikevaxával voltak beoltva.

"Szignifikánsan magasabb antitestszintet találtunk azoknál az egyéneknél, akiknél hosszabb volt a két adag beadása közt eltelt idő, és ez következetes volt, függetlenül attól, hogy melyik mRNS-vakcinát adták be" - mondta a kutatást vezető Brian Grunau az eredményekről, melyeknek a jelenleg is zajló immunizációs folyamatra nézve komoly tanulságai vannak. A MedicalXpress cikke szerint így egyrészt érdemes már önmagában azért is a hat-hét hetes időközt alkalmazni, mert így robusztusabb lesz a védelem, másrészt pedig azért is, mert

így többen tudnak hozzájutni az első adaghoz,

miközben az azt már megkapók nyugodtabban várhatnak négy héten túl arra, hogy a közben befutó szállítmányokból vehessenek fel oltást. A tanulmány az áttöréses fertőzések kérdését nem vette be a vizsgált témák közé.

A kutatók tíz hónappal ezelőtt kezdték el bevonni a mentősöket vizsgálatukba, az eredmények valós időben futottak be hozzájuk. Az új információk folyamatos áramlása nehezítheti a közegészségügyi döntések meghozatalát, a kutatók számára viszont kifizetődő volt látni, hogy erőfeszítéseik klinikailag releváns eredményekre vezetnek.

"Ez minden kutató igazi célja. Olyan kutatásokat akarunk végezni, amelyek pozitívan befolyásolják az emberek életét és hatással vannak a döntéshozókra is"

- fejtette ki Grunau.

"Az eredmények alátámasztják a Kanadában számos joghatóságban hozott döntést az első adagok minél gyorsabb beadásáról meghosszabbított adagolási intervallum mellett. Nagyon fontosak továbbá a vakcinák más országokban történő bevezetésének kapcsán is, mert az adagolási intervallum meghosszabbítása segíthet az oltási méltányosság előmozdításában" - mondta Tim Evans, a CITF ügyvezető igazgatója.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×