eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

A korán kopaszodók kevésbé kapnak prosztatarákot?

A korán kopaszodó férfiak kevésbé kapnak prosztatarákot - állapították meg amerikai kutatók.

A Washingtoni Egyetem tudósai kétezer, 40 és 47 év közötti férfi vizsgálata alapján jutottak arra, hogy a 30 éves korukra kopasz férfiak körében 29-45 százalékkal kisebb a prosztatarák, mint a hajukat teljesen megőrzők csoportjában.

Harmincadik életévére a férfiak 25-30 százaléka hullajtja el haját valamennyire, 50 éves korára pedig minden második alaposan megkopaszodik. Az ok: a tesztoszteron férfihormon magasabb szintje - adta hírül a BBC brit sajtóorgánum a Cancer Epidemiology című orvosi folyóiratra hivatkozva hozzátéve azonban, hogy Alison Ross brit rákkutató szerint még tisztázatlan az összefüggés a tarság és a prosztatarák között, mivel korábbi tanulmányok a legfrissebb amerikai véleménynek éppen az ellenkezőjét vélték felfedezni.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×