eur:
389.32
usd:
361.99
bux:
68882.55
2024. május 7. kedd Gizella

Plágiumkereső szoftvert használnak Kínában

A kínai akadémiai folyóiratok a tudományos életben is előforduló hamisítások ellen plágiumkereső szoftverrel vizsgálják át a kiadásra kerülő munkákat.

 Az akadémiai irodalom ellenőrzésére létrehozott Academic Misconduct Literature Check (AMLC) programot elsőként a természettudományi folyóiratok szerkesztői próbálhatták ki, a plágiumkereső a felsőoktatási intézmények számára március közepétől vált elérhetővé - mondta a fejlesztő Tsinghua Tongfang Knowledge Network Technology Group szóvivője.

A szoftver a pekingi Tsinhua Egyetemen 1994 óta összegyűjtött több mint 60 millió kiadványt tartalmazó adatbázisán alapul, amely közel 7500 akadémiai folyóiratból, disszertációkból, évkönyvekből és a fontosabb konferenciák publikációiból jött létre.

Az összeollózott anyagokat lebuktató szoftvert már több mint ezer kínai természettudományi folyóirat használja, az elmúlt három hónap alatt megközelítőleg 72 ezer cikket ellenőriztek.

Az Tsinhua Egyetem egyik munkatársa szerint kedvezőek a visszajelzések. A próbaverziót mintegy 200 egyetemen kezdték használni, ahol eddig a plagizálásra csak az egyetemi tanárok szakmai ismerete alapján derülhetett fény.

A program csak a kínaiul írt anyagokat képes átvizsgálni, ugyanis az idegen nyelven írt munkák ellenőrzéséhez nincs meg a szükséges adatbázis. A szoftver jelenleg még ingyenes, a végleges verzióért azonban majd fizetni kell - hangsúlyozták a fejlesztők.

Plágium vádjával legutóbb a múlt hét vasárnap bocsájtották el állásából a Csöcsiangi Egyetem egyik docensét, aki egy korábbi munkából kimásolt kutatási eredményeket nyolc értekezésében is felhasználta, s az egyik anyagot publikálásra több tudományos folyóiratnak is elküldte.

Címlapról ajánljuk
PSG–Borussia Dortmund 0-0

BL élőben
PSG–Borussia Dortmund 0-0

A Paris Saint-Germain egygólos hátrányból kezdve próbálja meg kiejteni a Borussia Dortmundot a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében. Pályaválasztóként 2015 októbere óta a PSG csak a Bayern München ellen maradt a BL-ben szerzett gól nélkül.

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Washington új csapást mér Kínára

Washington új csapást mér Kínára

A Biden-kormányzat visszavonta az Intel és a Qualcomm számára a Huawei félvezetőkkel való ellátását lehetővé tevő kiviteli engedélyeket, növelve ezzel a kínai távközlési berendezéseket gyártó vállalatra nehezedő nyomást. Az amerikai kereskedelmi minisztérium lépése érinti a Huawei laptopok és mobiltelefonok számára gyártott chipek szállítását is, így akár a magyar piacra is hatással lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×