A kutatásban résztvevő 300 nő egyike sem dohányzott, és mind követték a terhesség idejére vonatkozó hagyományos egészségügyi ajánlásokat. Negyedük azonban bevallotta: napi egy pohárnál, vagyis nagyjából 2,5 deciliternél kevesebb tejet iszik.
A kanadai kutatás eredménye szerint minden naponta elfogyasztott extra pohár tejjel 41 grammal nőtt a gyerekek születési súlya.
"Azért nagyon fontos ez az eredmény, mert egyre több nő korlátozza terhesség alatti tejfogyasztását például a zsírbevétel, és így a felszedett kilók csökkentése érdekében, vagy abbéli félelme miatt, hogy a tejfogyasztás esetleg allergiát válthat ki születendő gyermekénél" - hangsúlyozza a kutatást vezető Kristine Koski, a montreáli McGill Egyetem táplálkozástudományi központjának igazgatója.
A D-vitamin a lényeg
A kutatók szerint a tej elsősorban D-vitamin tartalma miatt fontos, amelyre a női szervezetnek szüksége van ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű kalciumot tudjon juttatni a magzatnak.
Az anya D-vitamin hiánya így a születendő gyereknél a normálisnál kisebb csonttömeghez vezethet, amely miatt később nagyobb eséllyel alakulhat ki csontritkulás és törés.
Míg a tejben található legtöbb tápanyag más ételekkel is bejuttatható a szervezetbe, D-vitamin csak kevés más rendszeresen fogyasztott élelmiszerben van - figyelmeztetnek a kutatók.
Ezért állt le a Déli pályaudvar