Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Handcuffs Forrás:Getty Images/Peter Dazeley
Nyitókép: Forrás:Getty Images/Peter Dazeley

Betörésre készülhetett a móri mészárlás egykori gyanusítottja

Kaiser Edét újból rendőri felügyelet alá helyezték, mert egy közuti igazoltatásnál fegyvert találtak az autójában a rendőrök.

Kiengedték a börtönből a móri mészárlás miatt tévesen elítélt Kaiser Edét, akit májusban fogtak el a rendőrök, miután fegyvert találtak az autójában – értesült a Magyar Nemzet. A férfi nyomkövetővel a lábán, bűnügyi felügyeletbe került.

Néhány napja megszüntette a letartóztatását a móri mészárlás ügyében ártatlanul elítélt, ám több más erőszakos bűncselekmény miatt hosszú időt fegyházban töltő, majd onnan pár éve szabaduló Kaiser Edének a bíróság – közölte a portállal a Fővárosi Törvényszék. A férfi lakhelyelhagyási tilalomnak megfelelő bűnügyi felügyeletbe került. A lábán nyomkövetőt kell viselnie. A végzés nem végleges, mert az ügyészség fellebbezett a döntés ellen.

Kaiser Edét még májusban fogták el, miután igazoltatták és az autójában fegyvert találtak.

A férfi ügyvédje, Dezső Antal korábban úgy nyilatkozott, hogy egy flóbertfegyverről van szó. A hatóságokhoz olyan információk is eljutottak, hogy Kaiser és társai betörésre készültek, a rendőrök pedig ezt előzték meg.

Kaisert életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélték a 2002-es móri mészárlás miatt. Azt követően, hogy a valódi tettesek rendőrkézre kerültek, neki továbbra is rácsok mögött kellett maradnia más bűncselekmények miatt. Végül összesen 18 évet töltött rács mögött, ahonnan 2020-ban szabadult.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×