Ez utóbbi felettébb valószínű, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a FIFA nem tiltotta el Vladimir Petkovic válogatottjának legjobbjait, Xherdan Shaqirit és Granit Xhakát, akik politikai üzenetet hordozó kézmozdulatokkal ünnepelték a szerbeknek lőtt góljukat. Pénzbüntetést kaptak, amelyet részben maguk is könnyedén kifizetnek, részben Koszovóban, abban az országban, ahonnan szüleik származnak, már gyűjtést indítottak a javukra.
A braziloknak a döntetlen is elég a biztos továbbjutáshoz, de nem játszhatnak erre. A mostani világbajnokságon különösen sok mérkőzés eredménye, sőt kimenetele változott az utolsó percekben, sőt a kilencvenediken is túl.
Tite nem tervez különösebben drasztikus változtatást a kezdő tizenegyében, Danilo továbbra is sérült, így Fagner marad a jobbhátvéd, s vele együtt várhatóan a szerbek ellen kezdő tizenegy. Legalábbis a brazil sajtó szerint, mert az angol Mirror meg azt vetette fel, hogy Gabriel Jesus és Firmino is csak a kispadra ül majd, Neymar játszik majd „hamis kilencest”, így befejezőcsatár nélkül áll majd fel a brazil együttes.
Nem számíthat Tite a húzódással nyűglődő Douglas Costára sem. A csapatkapitányi karszalagot ezúttal Miranda viseli majd. Az Internazionale védője azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy a brazil válogatott a Costa Rica elleni mérkőzéssel túljutott a nehézségeken.
Fura módon a játékosok közül eddig az első számú sztárnak tartott Neymar, a világ legdrágább játékosa kapta a legtöbb kritikát. Az évtizedek óta Brazíliában élő brit tudósító, Tim Vickery szerint 26 évesen úgy viselkedik, mintha 13 lenne, s hogy „új dimenzióba helyezi a futballt, olyan sportágnak szeretné, amelyben tilos a testi kontaktus. Szerinte ha már hozzáérnek, az szabálytalanság.”
Neymar másoktól is sok kritikát kapott a Costa Rica-iak elleni látványos hanyatt vetődéséért, miközben a tudását, a képességeit, a gyorsaságát és a gyors reagálóképességét mindenki elismeri. Megkérdőjelezik ellenben mentális erejét, sőt akadt, aki Ronaldo, a Fenomén egyetlen hajdani gyenge pontját, ideggyengeségét, mentális törékenységét hozta fel példának. Fabio Capello egyenesen divernek minősítette angolul, ami annyit tesz, feldobálja magát, műeséseket produkál. Tite megvédte Neymart, akit például a legutóbbi mérkőzése utáni sírása után bíráltak, mégpedig a legjobb mondattal a játékos pártjára kelve: „Én is sírtam.”