eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A későbbi győztes Burkina Faso-i Hugues Fabrice Zango a férfi hármasugrás döntőjében a Gyulai István Memorial nemzetközi atlétikai versenyen Székesfehérváron 2020. augusztus 19-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Edzője korszakos fedett világcsúcsát döntötte meg egy Burkina Fasó-i hármasugró

Hugues Fabrice Zango az első, akinek 18 méter fölötti eredménye van fedett pályán.

A világ eddigi legjobb eredményével győzött hármasugrásban Hugues Fabrice Zango a franciaországi Aubiere-ben rendezett fedett pályás atlétikai viadalon.

A 27 éves Burkina Fasó-i atléta 18,07 méterig jutott, ezzel tető alatt ő ugrott elsőként 18 méternél messzebbre.

Az eddigi fedett pályás rekordot éppen az új csúcstartó jelenlegi edzője, a francia Teddy Tamgho tartotta 17,92 méterrel 2011 óta.

A 2019-ben szabadtéren világbajnoki bronzérmes Zango a hatodik kísérletére repült 18 méteren túlra.

A nemzetközi szövetség 2000 óta nem különbözteti meg a fedett pályás és a szabadtéri csúcsot, egy rekordot tart nyilván, így a világcsúcstartó a brit Jonathan Edwards, aki 1995-ben 18,29 métert ugrott.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×