eur:
411.06
usd:
395.16
bux:
79341.72
2024. november 22. péntek Cecília
Gyurta Gergely a 400 méteres vegyesúszás döntőjében a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2019. december 5-én.
Nyitókép: MTI/Tibor

Magyar sportdiplomata minden LEN-bizottságban

Az európai úszószövetség, a LEN történetében először mind az öt vizes sportág technikai bizottságában lesz magyar képviselő, és további bizottságokban is ott ülnek majd a magyar szövetségek küldöttei.

A sportdiplomáciai sikerről a kontinentális szövetség vezető testületének szombati ülése után tájékoztatta a hazai úszószövetséget Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, aki két hete megválasztott alelnökként első ízben vett részt a LEN Büró tanácskozásán.

A beszámoló szerint gyakorlatilag az összes magyar jelölt bekerült a LEN különböző testületeibe, az öt legfontosabb, az egyes sportágak versenyeit felügyelő technikai bizottságok mindegyikében lesz magyar képviselő, amire még nem volt példa korábban.

  • Az úszóknál a kiváló edző és egyetemi oktató, Kovácshegyi Ferenc,
  • a vízilabdázóknál a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás,
  • a műugróknál az egykori válogatott, később pontozóbíró Kelemen Ildikó,
  • a műúszóknál a versenyszervezésben is rendkívül tapasztalt nemzetközi bíró, Vizi Judit,
  • a nyíltvízi úszóknál az egykori versenyző, az elmúlt időszakban versenyeken bíráskodó Lázár Rita

került a beválasztottak közé. Közülük a második négyéves ciklusát kezdő Molnár Tamás a pólósok bizottságában immár alelnökként tevékenykedik tovább.

"Magyarország tekintélye és befolyása a LEN-ben talán még sohasem volt ennyire jelentős, mint ebben az időszakban - idézte a MÚSZ közleménye Szabó Tündét. - Az elmúlt évek sportdiplomáciai munkája, a megannyi, óriási sikerrel megrendezett esemény mind-mind hozzájárultak ahhoz, hogy Paolo Barelli elnök úr és vezető társai kivétel nélkül elfogadják a magyar javaslatokat. Fontos volt Wladár Sándor elnök úr és a MÚSZ-delegáció szeptemberi, római látogatása, illetve a kongresszus óta zajló egyeztetések is - ennek köszönhető, hogy a következő négy évben gyakorlatilag nem születhet fontos döntés a LEN-ben magyar részvétel nélkül."

Az említettek mellett Fürstner József továbbra is az orvosbizottság tagja, a kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó Madaras Norbert a marketing-bizottságban tevékenykedhet, Salamon Ferenc a kitüntetésekről döntő testület tagja marad, míg Csurka Gergely a LEN sajtófőnökeként hivatalból a médiabizottságban dolgozik tovább. A LEN Büró tagjai egy-egy bizottsággal külön is kapcsolatot tartanak, Szabó Tünde a média-testület munkáját felügyeli majd.

Az ülésen az is eldőlt, hogy a következő LEN-kongresszusnak Budapest ad otthont, de nem az eredetileg javasolt időpontban, a jövő májusban esedékes Európa-bajnokság időszakában, hanem 2021 szeptemberének végén.

Címlapról ajánljuk

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjelentek a biztosítói extraprofitadó részletei: sok állampapírt kell venniük, hogy jól járjanak

Megjelentek a biztosítói extraprofitadó részletei: sok állampapírt kell venniük, hogy jól járjanak

A szektor egésze szempontjából kedvezően változik 2025-ben a biztosítók extraprofitadójának (hivatalos nevén pótadójának) a szabályozása: bár a kulcsok módosításával egyes biztosítók jól, mások rosszabbul járhatnak, ha képes lesz a szektor 150-200 milliárd forinttal növelni állampapír-állományát, akkor ennek 30%-ával, vagyis mintegy 50-60 milliárd forinttal csökkentheti extraprofitadóját. A továbbra is élő másik különadóval, a biztosítási adóval együtt 213 milliárd forintot remél a kormány jövőre a szektortól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×