eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál versenyzője a boxutcában a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén a mogyoródi Hungaroringen 2018. július 28-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Wéber Gábor: a 24. órában érkezett az életmentő döntés a Forma–1-ben

Elengedhetetlen volt a költségcsökkentés a Forma–1-ben, hiszen így is több szereplő a túlélésért küzd – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Wéber Gábor. A magyar közvetítés vezető kommentátora arról is beszélt, hogy a Hungaroring modernizációja szükséges, de a pálya vonalvezetésén nem lenne érdemes változtatni.

Weber Gábor szerint a Hungaroring esetében, csak azért, hogy változtassanak, nincsen értelme hozzányúlni a pálya vonalvezetéséhez, hiszen attól nem lesz jobb a versenyzés. A pálya így jó, ahogy van, ugyanakkor a környezetét, a kiszolgáló létesítményeit, a pálya körüli utakat lehetne modernizálni, hogy jobban megközelíthető, környezet- és fogyasztóbarátabb legyen a Hungaroring, ami persze mind-mind rengeteg pénz, de a minimum 2027-ig tartó jövő fényében van értelme a beruházásnak – fogalmazott a szakember az InfoRádió Aréna című műsorában.

A magyar közvetítés vezető kommentátora megjegyezte, mindezek mellett maga a Forma–1 jövője is izgalmas kérdés lehet, hiszen a tervek szerint

2025-ben kerül sor majd egy újabb nagy szabályváltoztatásra,

amely révén – reményei szerint – az eddigieknél jobb irányt vesz az autóverseny.

Túl kell élni

Weber Gábor szerint a „24. órában” megérkezett, 145 millió dollárban maximalizáló, majd sávosan csökkenő, 2021-től már életbe lépő költségvetési korlátozásra órási szükség volt a Forma–1-ben. Ugyan tolták, halogatták és nem igazán akarták bevállalni a csapatok, kiváltképp a nagyok, de a koronavírus-válság jelentette visszaesés olyan szituációt teremtett, ami miatt már nem letehetett ezt elkerülni – tette hozzá.

„A kérdés már az volt, hogy belehalunk-e, vagy »megműtjük-e« magunkat?”

És végül mindenki az utóbbira szavazott, remélvén, hogy a „lábadozás” rövid lesz – fogalmazott.

A kommentátor úgy látja, szükség volt a lépésre, mert az F1 saját maga generált egy olyan túlköltekezést, amit már csak a legnagyobb, gyári hátterű csapatok tudtak tartani. Ide sorolandó a Red Bull is, jegyezte meg, miután olyan pénzeszközökkel rendelkeznek, ami gyakorlatilag gyári csapattá teszi őket. Muszáj visszafogni a költekezést, amitől nem lesz más a verseny, legfeljebb észszerűbb formában fog működni, lélegzetnyi teret adva a közepes és kisebb istállóknak arra, hogy ők is labdába rúghassanak, győzelmeket vagy dobogókat is elcsíphessenek, még ha ettől vélhetően nem is kerülnek a mezőny élére – magyarázta Weber Gábor, aki szerint erre a legjobb példa a Williams, amely minden nap a túlélésért küzd.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×