eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Ilyés Ferenc (b) köszönti a mérkőzés legjobbjának megválasztott Lékai Mátét a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében játszott Magyarország - Tunézia mérkőzés végén a dániai Herningben 2019. január 20-án. A magyar válogatott 26-21-re győzött.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Ünnepel a magyar kézilabda-válogatott

Vladan Matics, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya állítása szerint már a meccs előtt aláírta volna, hogy csapata öt góllal legyőzze Tunézia csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Herningben.

"Megilletődötten kezdtünk, ellenfelünk kapusa megfogott néhány ziccert, aztán átvettük a vezetést, és felszabadultan játszottunk. A második félidő közepén nagyon jók voltunk, majd a vége felé nem tudtunk azonnal megoldást találni Tunézia nyitott védekezésére, mert nem volt elég időnk az alapos felkészülésre, de a meccs előtt biztosan aláírtam volna az ötgólos különbséget" - nyilatkozta az MTI-nek a 26-21-re megnyerte mérkőzés után az edző.

Elárulta, az 52. percben, amikor hat góllal vezettek, némileg megnyugodott, mert akkor már biztosnak érezte a sikert.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak továbbra is jó esélyük van helyosztót játszani a torna ötödik vagy hetedik pozíciójáért. A csoportkört Koppenhágában két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, szerdán 18 órától pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkoznak.

A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

"Ma este egy kicsit ünnepelni fogunk, kézilabda nélkül, a következő két napot pedig jól meg kell szerveznünk.

Szerepel majd benne regeneráció, utána videózás, aztán nekimegyünk a norvégoknak. Sok múlik a svéd-norvég meccsen is, nem tudom, ki fog nyerni, de szurkolunk a svédeknek" - tette hozzá Matics.

Kollégája, Csoknyai István elmondta, az észak-afrikaiak azt nyújtották, amit vártak, de csapata a második félidőben jobban bírta a terhelést.

"Úgy érzem, uraltuk a meccset, nem forgott veszélyben a győzelem" - vélekedett.

Nagy László elmondta, a játékosok fáradtsága, sérülései és a torna ideje alatti utazásai miatt nem tudták tovább növelni a különbséget a hajrában, a legfontosabbnak pedig azt nevezte, hogy a második félidőben megszerzett előnyt sokáig meg tudták tartani.

"Jó volt a kapusteljesítményünk, nagyjából a védekezésünk is rendben volt, támadásban a helyzetinket hellyel-közzel értékesítettük. Mindenki hozzátett a sikerhez. Csapatként küzdöttünk, volt tartásunk" - nyilatkozta a jobbátlövő, aki egy gólt dobott.

Hozzátette, a magyarok két nagy visszatérője, Balogh Zsolt és Lékai Máté rengeteget segített, hiszen sok gólt szereztek, és támadásban mozgékonyabbá vált általuk a csapat, ezért fontos szerepük volt a győzelemben.

Balogh Zsolt bokasérülés miatt napokat, Lékai pedig gyermeke születése miatt csupán órákat töltött Magyarországon, de előbbi kilenc, utóbbi hét gólt dobott.

"Nem volt könnyű, de nagyon örülök neki, hogy így tudtam visszatérni. Nagyon jólesett, ahogyan tegnap a srácok fogadtak, az olyan erőt adott, hogy egyszerűen nem tehettem meg, hogy ma ne adjak bele mindent, és szerencsére jól sikerült a meccs" - magyarázta Balogh.

Elárulta, a mérkőzés előtt ő sem tudta, hogyan reagál majd a terhelésre a bokája, mert nagy fájdalmai ugyan nem voltak, viszont nem mindegy, hogy az utcán sétál az ember, vagy egy világbajnoki mérkőzést játszik százszázalékos erőbedobással.

"Szeretném megköszönni a klubom és a válogatott orvosi stábjának is, mert mindent megtettek, hogy három nap alatt a lehető legtöbbet javuljon a sérülésem. A biztonság kedvéért kötéssel és fájdalomcsillapítóval játszottam, de a mérkőzés alatt egy pillanatig sem jutott eszembe a lábam" - magyarázta.

A MOL-Pick Szeged jobbátlövője hozzátette, nem szeretnének megelégedni a hetedik helyért sorral kerülő párharc lehetőségével, csoportjukat a norvégok szerdai legyőzésével a harmadik helyen szeretnék zárni, hogy a torna ötödik helyéért játszhassanak jövő szombaton.

Lékai úgy vélekedett, az első félidőben a védekezésük nem volt megfelelő, de azután Székely Márton ziccereket védett, ezzel nagy támaszt adott társainak. "Támadásban talán futhattunk volna többet, de minden csapat fáradt a világbajnokságon, mi is" - szögezte le.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×