eur:
393.23
usd:
367.93
bux:
67044.93
2024. április 26. péntek Ervin

Ezt tervezi Storcz Botond Tokióra

Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott vezetőedzője szerint a következő években elsősorban arra kell fektetni a hangsúlyt, hogy a tokiói olimpián a férfi szakágak is eredményesebben szerepeljenek.

"Az a legfontosabb, hogy a férfi szakágban is meglegyen az érem" - jelentette ki az M4 Sport Sportreggeli című műsorában, hozzátéve, hogy mindezt nem azért mondja, mintha a nőkkel nem kellene foglalkozni. - "A nőknél, úgy gondolom, az elkövetkezendő négy évben biztosított még az az eredményesség, ami Rióban is volt" - utalt arra, hogy az idei nyári játékokon a női kajakosok három aranyérmet nyertek.

A vezetőedző megemlítette, hogy lesz változás a válogatási rendszerben.

"A férfiaknál is az egyes teljesítménynek sokkal jobban meg kell jelennie a válogatás folyamatában, ugyanúgy, mint a lányoknál, a négyes számra vonatkozóan is" - folytatta, emlékeztetve rá, hogy férfi kajakban eddig "teljesen tiszta négyes válogató" volt. Storcz jelezte: a válogatási szisztémába bele fogja tenni, hogy egyesben is legyen kötelezően megmérettetés, és az is számítson be a négyesek összeállításába.

Az olimpiai program módosításáról úgy vélekedett, "összességében egy picit pozitív a változtatás", mert az új női kenus számokban van már világbajnoki érme Magyarországnak, ugyanakkor azt nem tartja szerencsésnek, hogy a férfi K-2 200 méter kikerült a programból, mert abban tavaly világbajnok, idén pedig olimpiai negyedik volt a Tótka Sándor, Molnár Péter páros.

"Az a szépséghibája a változtatásnak, és én személy szerint sajnálom, hogy az 500 méter (a férfiaknál) egyáltalán nem került a programba" - mondta, hozzátéve, hogy az a táv adott esetben a 200-asoknak, de az 1000-eseknek is megfelelő lehetett volna a versenyzésre. - "Szerintem ezzel sokszínűbb lett volna a program".

Storcz Botond ugyanakkor emlékeztetett rá, "nagyon fontos elvárás volt a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól, hogy a nemek közötti versenyszámarány egyenlő legyen", és ez most "abszolút megvalósul".

A hétvégén dőlt el, hogy négy év múlva, a tokiói olimpián már két női kenus számban is bajnokot hirdetnek. A női- és a férfi versenyzők mostantól egyaránt hat-hat számban állhatnak rajthoz az olimpián. A férfi kenusok a következő olimpián már nem versenyezhetnek 200 méteren, mostantól csak a két 1000 méteres számot, az egyest és a párost rendezik meg nekik. A férfi kajakosoknál marad mindhárom 1000 méteres szám, viszont 200 méteren már csak K-1-ben hirdetnek majd bajnokot. A női kajakosok programja nem változik, egyesben, párosban és négyesben 500, illetve egyesben 200 méteren rendeznek versenyt, míg újként a női kenusok egyesben 200, párosban pedig 500 méteren küzdenek meg egymással.

Címlapról ajánljuk
Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Ultimátumot kapott a TikTok – Mégis miért?

Ultimátumot kapott a TikTok – Mégis miért?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében a Tiktok anyacége és az amerikai kormány csörtéjéről volt szó, amelynek a vége akár az is lehet, hogy a platformot betilthatják a tengerentúlon. Vendégünk volt Keleti Arthur, kibertitok jövőkutató, az Informatikai Biztonság Napja (ITBN) alapítója. A második blokkban a friss munkaerőpiaci adatokat elemeztük Hornyák Józseffel, a Portfiolio makrogazdasági elemzőjével.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 14:15
2024. április 26. 12:47
×
×
×
×