A Magyar Kajak-Kenu Szövetség eddig ötven orvosi vizsgálatot rendelt meg, és folytatja a zéró toleranciát a doppingolás ellen – emelte ki a szervezet elnöke.
„Ennek természetesen mi is áldozatai vagyunk. Sokan azt mondták, hogy harakirit hajtunk végre. Tekintettel arra, hogy az ember ismeri, milyen folyamatok játszódnak a társadalomban, tudja, hogy ezek a gyerekek benne élnek ebben a közösségben, mindenféle hatás éri őket, tudni kell, hogy beszűrődik a sportba is sok olyan felelőtlenség, amivel nekünk szembe kell nézni. Mi ezt megkezdtük. Még az olimpiai eredményesség férfi szakágban mérhető hiányosságai is visszavezethetők erre is. Ezért én is, mindenki felelős, hogy ez így volt” - fejtette ki Baráth Etele.
A szövetség vezetője elmondta, hogy szakértői rendszert állítanak fel.
„Föl kell építenünk egy olyan orvos-egészségügyi hátteret, olyan szakértői rendszert, amely a kiválasztástól kezdve végigkíséri a fejlődés folyamatát, a versenyzőből a maximális eredményt ki tudja hozni anélkül, hogy bármilyen idegen szerhez hozzá kellene nyúlnia. Komoly befektetéseket tervezünk a következő évre a rendszer létrehozására. Az első lépéseket megtettük, egy éve már ezt fejlesztjük” - közölte.
Idén tavasszal Dudás Miklós kajakozó követett el doppingvétséget, júniusban Dombvári Bence akadt fent az ellenőrzésen, és néhány héttel az olimpia előtt Horváth Bencéről és Szomolányi Mátéról derült ki, hogy atipikus mintát produkáltak, így a szövetség döntése után nem indulhattak Rióban.
A sportvezetővel készült interjút teljes terjedelmében szombaton délután fél hattól hallgathatják meg az InfoRádió Víztükör című magazinműsorában.