eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Az életben maradásért küzdve jöhet az áttörés

A jövőre 100 éves Magyar Sí Szövetség (MSíSZ) vezetősége szerint az idei szezon az áttörésé lesz, és azt várják, hogy a múlt hétvégén hat Világkupa-pontot szerzett Miklós Edit az első tízbe kerül a februárban, Schladmingban sorra kerülő alpesi világbajnokságon.

Erről a november 23-án az európai sportági szövetség elnökének választott Kaszó Klára, az MSíSZ ügyvezető elnöke beszélt a hazai szövetség keddi sajtótájékoztatóján, hozzátéve, hogy az eredmények nyomán több szempontból is fejlődésre, például az állami támogatás növekedésére számít.

"Jelenleg az életben maradásért küzdünk, kiemelkedő sikerek elérésére így nincs lehetőség, és bár az elmúlt nyolc évben sikerült megnégyszereznünk a szövetség költségvetését, ez nem elég ahhoz, hogy például az utánpótlás-nevelés megfelelő segítséghez jusson" - fogalmazott a sportvezető, aki ezzel együtt úgy gondolja, hogy Miklós Editnek sikerült olyan felkészülési lehetőségeket biztosítaniuk, amelyek eredményeként a vb-n lesiklásban és szuper-óriásműlesiklásban is befér majd az első 10 helyezett közé.

Kálomista Gábor, az MSíSZ elnöke azt mondta, az elmúlt nyolc évben elvégzett munka, és az elért eredmények őket igazolják, de a sportág finanszírozásának még sokat kell javulni.

"Az alpesi mellett az északi szakágakban is van remény arra, hogy a fiatal sportolóink szép sikereket érjenek el" - fogalmazott Kálomista Gábor, aki óriási sportdiplomáciai eredménynek nevezte Kaszó Klára kinevezését, amely azt bizonyítja, hogy a magyar sísportot kezdik komolyan venni nemzetközi szinten.

A sajtótájékoztatón részt vett Nagy Zsigmond, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) nemzetközi igazgatója is, aki "világcsúcsnak" nevezte azt, hogy Kaszó Klára lett a kontinentális szövetség elnöke.

"Nem nagyon van olyan sportág, amelynek az európai szövetségét magyar sportvezető irányítja, a MOB pedig minden szempontból köszönettel tartozik azért a munkáért, amelyet az MSíSZ vezetősége eddig elvégzett" - tette hozzá Nagy Zsigmond, aki szerint a MOB számára minden nyári és téli sportág ugyanolyan fontos, ezért dolgoznak azon, hogy az állami támogatás markánsan megjelenjen a sísportban.

Miklós Edit, aki a repülőtérről érkezett a sajtótájékoztatóra, elárulta, hogy a hétvégi Világkupa-futamok előtt egy hétig a francia és a német válogatottal készült, és az edzés nagyon jól sikerült.

"Úgy tűnik, most már figyelnek rám, a szombati 26. helyemet meg is akarták óvni, de szerencsére nem jártak sikerrel" - mesélte a csíkszeredai születésű sportoló, aki hamarosan elutazik Svájcba, a hétvégi Vk-ra, azután egy héttel később pedig a franciaországi Vk-n versenyez majd.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×