eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Nyitókép: Pixabay

Így jut el a pénz a zenészszakma kiszolgálóihoz

Már jönnek is a pályázatok a játszóhelyeknek és a rendezvénytechnikusoknak, de a zenekarok számára is nyílik egy újabb lehetőség.

1,4 milliárd forint klubtámogatásra, 450 millió forint rendezvénytechnikusok számára, és az elmúlt 50 év popkulturális emlékeinek gyűjtésére kiírt pályázat – ezek az első lépések, amelyekkel a nehéz helyzetbe került zenei szcénát támogatják. A Music Hungary Konferencia sajtótájékoztatója kapcsán Demeter Szilárd miniszteri biztos beszélt a részletekről az InfoRádióban.

"Az 1,4 milliárd forintról szóló pályázatot a jövő héten már ki is írhatják. Ennek az volt a lényege, amikor kitaláltuk, hogy az a zeneipar legnagyobb segítsége, ha játéklehetőségük van a zenekaroknak. Most mire megérkezik a támogatás a játszóhelyeknek, pont bezárhatják a kaput. A segítség tehát most arra lesz elég, hogy

a struktúrát túlélésre ösztökéljük, legyen hol zenélni a járvány után"

- ecsetelte Demeter Szilárd.

Szerinte így most valójában nem támogatást kapnak a klubok, hanem egy lehetőséget a saját struktúrájuk megerősítésére.

A 450 millió forintos pályázatot a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen írják ki, a Magyar Professzionális Rendezvénytechnikai Társaság szakmai segítségével állították össze a kiírást, hogy azok jussanak pénzhez, akiknek semmilyen más bevételük nincs.

A harmadik segítség Demeter Szilárd múzeumigazgatói tisztségéből is fakad.

"A pandémiás helyzetben elég sok ingatlanfejlesztési tervet el kellett napolni a Petőfi Irodalmi Múzeumban is. Engedélyt kértem arra, hogy az emiatti maradványösszeget gyűjteményezésre fordíthassam, ami azt jelenti, hogy

végre szedjük össze a könnyűzene, popkultúra elmúlt fél évszázadának audiovizuális örökségét és a tárgyi relikviákat.

Ezt is meghirdetjük pályázat útján. Elsősorban zenekaroktól, kiadóktól, előadóktól, zeneszerzőktől vásárolnánk audiovizuális termékeket" - jelentette be.

A megszerzett dolgokat szeretnék rendszerezni és digitalizálni, minél gyorsabban pedig közzétenni is egy olyan felületen, ahol már további értékesítésre nem alkalmas.

A gyűjtés októberben elindulhat, és ha minden kötél szakad, 2023-ra a "digitális értéktár" akkor is kinyithatná a kapuit.

A konferencia sajtótájékoztatóján az is kiderült, hogy a PwC bevonásával hatástanulmány készül arról, hogy lehetséges-e a koncert- és fesztiváljegyárakat 5 százalékos áfakulccsal értékesíteni, ezzel a szereplők számára biztosítható volna némi forrástöbblet, és nem kellene az új időszakot áremeléssel kezdeni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×