eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Radisics Milán szabadfoglalkozású fotóriporter Ahogy a természet formálja a Földet című sorozatának egyik felvétele. A sorozat megosztott első díjat nyert Természet és tudomány (sorozat) kategóriában a 37. Magyar Sajtófotó Pályázaton 2019. január 28-án.
Nyitókép: MTI/Milan Radisics

Eltorzult a Föld, így még nem mutatta meg senki

Első alkalommal nyerte természetfotó-sorozat a Magyar Sajtófotó Pályázat MÚOSZ Nagydíját. A "Hogyan formálja a víz a Földet?" című, drónfotókból álló sorozat az elsivatagosodás, az ember okozta környezetterhelés kérdésével is foglalkozik.

Radicsics Milán drónnal készített légifelvételeinek sorozata nyerte a Magyar Sajtófotó Pályázat MÚOSZ Nagydíját.

"Az utóbbi két évben nagyon rákaptam erre a technológiára; az szippantott be, hogy az újszerűségét mutatja a tájnak" - mondta el az InfoRádióban a természetfotós, aki szerint az emberek megszokták, hogy a gyönyörű tájat a saját perspektívájukból látják, azonban felemelkedve teljese más az arculata a természetnek, és "az az igazi karaktere".

A díjnyertes sorozatot Radicsics Milán úgy alakította, hogy a Föld több millió éves evolúcióját egy idősíkra húzta.

"Kerestem olyan helyszíneket Európában, ahol még vannak jégmaradványok, gleccserek, és olyan helyszínekre is mentem, ahol a szárazság tetten érhető. Így alakult ki, hogy

a képeken látható, hogyan alakították ki a gleccserek a bolygót, és mi lesz holnap, ha teljesen eltűnik a víz"

- ecsetelte a fotóművész.

A száraz részeket Spanyolországban fényképezte, a lagúnákat Olaszországban, a jeget pedig Izlandon. Sivatagért Azerbajdzsánba és újra Spanyolországba repült, ott lehet látni, hogy "milyen szenvedés és küszködés van ott, ahol már nincs víz a talajt művelni".

Természetfotósok ritkán kapják meg ezt a nagydíjat - több mint három évtized során még nem nyert ilyen sorozat -, elsősorban emberi sorsok és történetek érdemlik ki ezt az elismerést. Ám a sorozat újszerűsége a zsűrit megfogta, "elképesztően kiemelkedett a mezőnyből" - idézte a véleményt a természetfotós, aki szerint a látványos képek mögött lévő történet ijesztő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Magyarország külkereskedelme az elmúlt évtizedekben jelentősen átalakult, és bár a lengyel-magyar gazdasági kapcsolatok tartották a lépést a változással, kiugró teljesítményről nincs szó, hiába a szoros kulturális és politikai kapcsolatok. A Lengyel-Magyar Gazdasági Kamarával együttműködésben készült cikkünk annak jár utána, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a lengyel és a magyar üzleti környezetben, valamint hogy milyen kihívásokkal nézhetnek szembe magyar cégek, amikor belépnének a lengyel piacra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×