Ez egy kisebbfajta csoda, nagyon-nagyon örülünk ennek a hírnek – mondta az InfoRádiónak Mécs Mónika, a film producere. Az alkotók péntek hajnalban kaptak e-mailt az amerikai forgalmazótól, a Netflixtől, hogy „shortlistes” lett a film, pedig a forgalmazóval történő szerződéskötésre későn került sor, így
a kampányra kevesebb idejük volt, mint a többi filmnek
– tette hozzá.
A forgalmazó az alkotókkal közösen felfogadott egy sajtófőnököt, aki a népszerűsítés stratégiáját összeállította. A kampány során hirdetéseket adnak fel, vetítéseket szerveznek és DVD-ket gyártanak, melyeket elküldenek az amerikai Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia tagjainak. Külföldi filmek esetén még nagyobb jelentősége van ezen folyamatnak, hiszen
az amerikai közönség és a grémium kevésbé ismeri ezeket az alkotásokat
– hívta fel a figyelmet a producer.
A 9 legjobb film közé kerülés után újabb kampány indul, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a mű az Oscar-gálán is képviseltetett 5 produkció közé kerüljön. A producer szerint a szakértő bizottság által továbbjuttatott filmek mind jól sikerült alkotások, de Mécs Mónika bízik benne, hogy a Netflix elég nagy lobbierővel rendelkezik.
Irány kelet
A Testről és lélekről ázsiai hódítóútjára is most indul. Az alkotók azt tapasztalták, hogy bármerre jártak is a világban, mindenki értette és szerette a filmet, a producer szerint azért, mert a szerelemről szól.
„A szerelmet szerintem mindenütt értik”
– tette hozzá. Úgy gondolja, Japánban is ugyanúgy fogják szeretni az alkotást.
Enyedi Ildikó munkásságát azóta nagy érdeklődés övezi, miután a film megnyerte az Aranymedve díjat. A mostani siker egy újabb állomása a rendező elismerésének – véli Mécs Mónika. Ez a producerek számára is nagy lehetőség, hiszen újabb közös produkción dolgoznak, mely Füst Milán Feleségem története című regényének adaptációja. A nemzetközi kooprodukcióban készülő film előkészületei már zajlanak – tájékoztatott a producer.