A Magyar Állami Operaház főigazgatója hangsúlyozta: a tervezett modernizációhoz meggyőződése szerint több pénzre van szükség, de a kormányzat nem fogja a veszteséges működést finanszírozni.
Hegyi Árpád Jutocsa kifejtette: akkor is rendbe kell tenni az intézményt, ha őt "elsöpri a népharag".
Keveházi Gábor balettigazgató - aki elsőként szólította fel távozásra a főigazgatót - Hegyi Árpád Jutocsa nyilatkozata kapcsán közölte, hogy a közalkalmazotti tanáccsal és a szakszervezettel közösen a miniszterelnökhöz fordult a kialakult helyzet miatt.
Keveházi kezdte, a többiek folytatták
Keveházi Gábort követően az intézmény Közalkalmazotti Tanácsának tagjai is lemondásra szólították fel az Operaház vezetését. A testület tagjai a Bozóki András kulturális miniszternek írt levelükben az intézmény szakmai és morális helyzetéért Hegyi Árpád Jutocsa főigazgatót és Kesselyák Gergelyt tették felelőssé.
Rácz István magánénekes, a közalkalmazotti tanács elnöke és a testület tagjai szerint az elmúlt kilenc hónapban a színház életében semmiféle pozitív elmozdulás nem volt, a főigazgató pályázatából semmi nem valósult meg, a tagság "relatív elszegényedése tovább folytatódott".
Hétfőn Kesselyák Gergely főzeneigazgató fordult levélben a dalszínház főigazgatójához, mert ő is elfogadhatatlannak tartja a jövő szezon tervezetét, amelyben 52 előadást hagynának el, s az Operaház így összesen 265 előadást tartana.
Ezért állt le a Déli pályaudvar