Infostart.hu
eur:
359.75
usd:
315.26
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Hongkong. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Koporsólakásokban élnek százezrek Hongkongban

Több mint kétszázezren nyomorognak hihetetlenül parányi otthonokban a Kínához tartozó városállamban.

Hongkongban annyira elszálltak az ingatlanárak és a bérleti díjak, hogy az sok ember számára már megfizethetetlen. Ezért úgynevezett koporsólakásokba költöznek, amelyek tényleg alig nagyobbak csak egy halottas ládánál. Még egy dupla ágy is csupán nagy nehézséggel fér el bennük.

Ennek ellenére több mint kétszázezer embernek nincs más választása, mint, hogy ilyen parányi helyen nyomorogjon és innen járjon naponta munkába, iskolába. Ez a videó egy olyan apartmant mutat, amelyben 26 darab koporsólakást alakítottak ki a szegény albérlőknek.

A filmből kiderül, hogy még ezek a mini otthonok is havonta legalább 250 dollárba (több mint 70 ezer forintba) kerülnek. Azt elképzelni sem lehet, hogy ilyen körülmények között hogyan lehet pihenni, tisztálkodni, főzni, vagy egyáltalán magánéletet élni.

Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×