"Ami kevésbé sem lényegtelen, hogy sikerült jelentősen hátrébb, nyugat felé szorítani az ukrán tüzérség vonalát Donyecktől, és ez lehetővé teszi, hogy hatékonyabban megvédjük az utóbbit" - mondta Sojgu.
A védelmi tárca vezetője hangsúlyozta, hogy Marjinka elfoglalása csökkenti az ukrán erők védelmi képességeit, míg az orosz csapatoknak további cselekvési lehetőségeket nyit meg ezen a fronton.
Sojgu szerint az ukrán hadsereg az utóbbi kilenc évben igazi erődítménnyé változtatta a Donyecktől mindössze öt kilométerre délnyugatra található várost, föld alatti járatokat épített ki alatta. "Gyakorlatilag minden utcában jól megerősített, illetve légi- és tüzérségi csapásoktól megfelelően védett tüzérségi állásokat, bunkereket és föld alatti alagutak bonyolult hálózatát építették ki. Köszönhetően katonáink elszántságának az erődítményt bevettük" - tette hozzá.
Az ukrán hadsereg tagadta az orosz bejelentést.
Olekszandr Stupun ukrán katonai szóvivő úgy fogalmazott, hogy "nem helytálló Marjinka elfoglalásáról beszélni". "Erőink a városban vannak" - tette hozzá.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök, aki a nap folyamán Szentpéterváron tett látogatást, kijelentette, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök lassan kezdi belátni a politikai rendezés szükségességét.
"Úgy vélem, itt a lehetőség, (hogy 2024-ben megoldást találjunk az ukrajnai konfliktusra). Szorosabban együtt fogunk működni a kijevi vezetéssel, hogy megértsék, ez az egyetlen esélyük. Ha nem élnek vele, akkor teljes összeomlás lesz" - mondta Lukasenka.
"Mára ez (a felismerés) a politikusokat is elérte. A katonák mindig igyekeznek nyomást gyakorolni (rájuk), mert ők látják a helyzetet. A nyomás nagyon erős. Önök Zelenszkij sajtótájékoztatói alapján bizonyára észrevették, hogy ő is elkezdte ezt megérteni" - fűzte hozzá a fehérorosz elnök.