eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Seattle, 2016. április 4.Az Alaska Airlines amerikai légitársaság által 2016. április 4-én közreadott képen a vállalat egyik Boeing 737-800-as utasszállító repülőgépe száll fel a Seattle-Tacoma nemzetközi repülőtér kifutójáról a Washington állambeli Seattle-ben január 26-án. Az Alaska Airlines 2016. április 4-én bejelentette, hogy felvásárolja a főként belföldi, illetve mexikói járatokat üzemeltető Virgin America fapados légitársaságot. (MTI/EPA/Alaska Airlines/Ingrid Barrentine)
Nyitókép: INGRID BARRENTINE

Ezért akarhatott lezuhanni az utasszállító géppel a pilóta

Azt hitte, hogy álmodik, és fel akart ébredni.

Újabb részletek derültek ki az előző hétvégén, az Alaska Airlines járatán történt esetről, amikor egy szolgálaton kívüli pilóta le akarta állítani a 83 utast szállító repülőgép hajtóműveit - írja az ABC News értesülése alapján a 24.hu.

Nyolcvanhárom rendbeli gyilkossági kísérlettel és a repülőgép veszélyeztetésével vádolják a hatóságok a 44 éves Joseph David Emersont, aki a veszélyes manőver idején éppen a Washington államban található Everettből utazott az észak-kaliforniai San Franciscóba, ahonnan vasárnap már egy másik repülőgép pilótájaként indult volna tovább. Az akkor szolgálaton kívül lévő pilótának azután nyílt lehetősége az akciójára, hogy a 2059-es számú járat irányítói beengedték a repülőgép pilótafülkéjébe.

Az ügyészség feljelentése szerint a pilóta nagyon rossz állapotban volt, 40 órája nem aludt és pszichedelikus gomba hatása alatt állt.

Joseph Emerson beszélgetett a pilótákkal, mielőtt megpróbálta megragadni és meghúzni a két piros kart, amelyek aktiválták volna a repülőgép vészhelyzeti tűzoltó rendszerét, és elvágták volna az üzemanyagot a hajtóművektől - magyarázták az ügyészek. A feljelentés szerint a zavart pilóta a mozdulat előtt közvetlenül azt mondta, hogy „nem vagyok jól”. Azért nem sikerült meghúznia a vészhelyzeti tűzoltó rendszert beindító karokat, mert kollégái rögtön rávetették magukat, földre vitték, majd másfél perccel később már ki is tessékelték a pilótafülkéből.

A férfit ezután a gép hátuljába vitték, ahol az utaskísérők leültették és megkötözték a kezeit, de landolás közben állítólag a vészkijáratnál is próbálkozott egyszer. A gép kényszerleszállást hajtott végre Portlandben, ahol azonnal őrizetbe is vették az instabil pilótát. Első bírósági meghallgatása kedden volt, ám nem volt bőbeszédű, ügyvédjén keresztül kommunikált, ártatlannak vallotta magát.

"Azért akartam mindkét vészlezáró kart meghúzni, mert azt hittem, hogy álmodom, és fel akartam ébredni

- védekezett Emerson. A rendőröknek azt vallotta, hogy nemrég vesztette el egy közeli barátját, illetve hat éve küzd súlyos depresszióval. Az állította, idegösszeomlása volt a fedélzeten. Azt is elmondta, hogy az eset előtt 48 órával fogyasztott pszichedelikus gombát.

Az NBC News forrása szerint az FBI most azt is vizsgálja, hogy egészen pontosan mikor is vehette magához a kábítószert, és azt is igyekeznek megfejteni, hogy a pszichedelikus trip, a férfi mentális válsága, vagy valami egészen más áll az események hátterében. Munkatársai semmi furcsát nem láttak a viselkedésében, azért engedték fel a gépre.

A légitársaság közlése szerint Joseph David Emerson munkaviszonyát az ügy lezárásáig megszünteti.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×