Ez volt a tizedik nap, melyen embertömegek lepték el az utcákat a szakszervezetek felszólítására: a több százezres párizsi tömegből 27 tüntetőt tartóztattak le, 175 rendőr pedig megsérült - írja a Euronews.
Az Eiffel-torony weboldalán közölték, hogy a turistalátványosságot is lezárták a tüntetések miatt. Hétfőn a Louvre-t is hasonló intézkedés érintette.
A nagy számú résztvevővel tartott demonstrációk miatt aggódó rendőrség Gérald Darmanin belügyminiszter szerint szokatlanul nagy mértékű rendőri jelenlétet tesz szükségessé: 13 ezren vigyázzák a rendet, felük a fővárosban.
A miniszter a Twitteren arról is írt, hogy országos szinten 201 embert tartóztattak le.
A francia elnök a múlt héten a parlamenti szavazást megkerülve keresztülvitte a reformokat a parlamenten. A szakszervezetek tömeges tüntetésekkel igyekeznek rávenni a kormányt, hogy lépjen vissza.
Egy párizsi tüntető szerint elegük van az embereknek, és csak azt akarják, hogy a kormány figyeljen rájuk és megértse ezt.
"Macron nem hallgat ránk, nekünk pedig elegünk van.
Nem egyedül vezeti az országot, és nem király.
Franciaországnak már nincs királya" - fogalmazott.
Laurent Berger, a CFDT szakszervezet főtitkára szerint a két félnek meg kellene vitatnia a változásokat.
"Másfél hónapig ne vezessük be a 64 éves korhatárt, mi pedig közvetítünk a tárgyalásokban ez idő alatt. Leülünk az asztalhoz, megvitatjuk a nyugdíjazás kérdéseit, hogy lássuk, hol lehet és hol nem lehet szociális kompromisszumot kötni" - fogalmazott.
Eddig múlt héten csütörtökön voltak a leghevesebbek a sztrájkok és tüntetések, amikor több mint egymillió ember vonult utcára Franciaország-szerte. A tüntetők és a biztonsági erők hevesen csaptak össze, a feszültség eredménye kiélezett harcok volt Párizs utcáin. A média zavargásokról és anyagi károkról számolt be Párizson kívül Nantes-ban, Rennes-ben, Lille-ben, Bordeaux-ban, Calais-ban, Dijonban, Toulouse-ban, Strasbourgban és Caenben is. Mint írták, több helyszínen előfordult, hogy a rendőrök vízágyút és könnygázt is alkalmaztak a tüntetők ellen.