"Meggyőződésem, hogy a közelmúlt nehézségeire együttműködéssel, a legkiszolgáltatottabbak bevonásával lehet megoldást találni. Fontos feladatomnak tekintem az európai demokratikus jobboldal erősítését is" - emelte ki Járóka Lívia a sajtóközleményben. Hangsúlyozta: az elmúlt két és fél év megmutatta, hogy a hátrányos helyzetű európai polgárok és a magyar nemzeti érdekek magas szintű képviseletére nagyobb szükség van, mint az előző évtizedekben bármikor.
"A koronavírus-járvány és annak gazdasági hatásai tovább mélyítették azokat a társadalmi szakadékokat, amelyek felszámolását az Európai Unió alapításától kezdve zászlajára tűzött" - tette hozzá.
"Az elmúlt évben mint az Európai Parlament alelnöke nap mint nap
a tízmilliós európai romaság és a magyar érdekek legmagasabb szintű képviseletét tartottam szem előtt,
az elkövetkező két és fél évben is erre kérem az Európai Parlament bizalmát" - húzta alá a fideszes politikus.
A közlemény szerint Járóka Lívia az Európai Parlament első roma alelnökeként 2017-től aktív szerepet vállalt a roma képviselet uniós szintre emelésében, az emlékezetpolitika, a roma kulturális örökség és a tehetséggondozás felkarolásában. Alelnöksége alatt tűzték ki először az Európai Parlament épületére a roma zászlót, illetve kezdeményezésére 2020-ban először emlékeztek meg a roma holokauszt áldozatairól. Járóka Lívia a 2019-ben kezdődött parlamenti ciklus első felében is megtartotta korábbi alelnöki felelősségi köreit: az Európai Parlament ellenőrző testületének vezetéséért felelős alelnök és a dokumentumokhoz történő hozzáférésért felelős alelnök már 2017-es megválasztása óta.
"Mindig ki fogok állni a magyar érdekek érvényesítéséért, az európai demokratikus jobboldal erősítéséért és az erős nemzetállamok erős Európájáért. Ebben kérem a képviselőtársaim támogatását" - hangsúlyozta az alelnökjelölt.