"Furcsa dolog lenne, de előfordulhat" - válaszolta Trump az őt faggató riporternek.
"Ha megtörténne, az jó lenne Észak-Korea számára, de több más ország, sőt az egész világ számára is" - fűzte hozzá az amerikai elnök. "Akár meg is történhetne. Nem tudom, hogy meg fog-e, de nagyon-nagyon jó lenne."
A politikus elmondta, hogy provokációk helyett szeretne előrelépést látni az észak-koreai kérdésben.
"Ha minket provokálnak, a világot provokálják, és ezt nem szeretnénk" - hangsúlyozta.
Tran Dai Quang vietnami elnökkel közös hanoi sajtótájékoztatóján Trump nyomatékosította, hogy az amerikai hírszerzés oldalán áll a tavalyi elnökválasztási kampányra gyakorolt orosz befolyás kérdésében. A politikus leszögezte: a hírszerzést jelenleg remek emberek vezetik, éppen ezért nincs oka kételkedni annak hitelességében és megbízhatóságában. Az amerikai vezető ugyanakkor hozzátette: hisz Vlagyimir Putyin orosz elnöknek is, aki az amerikai titkosszolgálatok eredményei ellenére tagadta, hogy Moszkva beavatkozott volna a választásba.
Trump jelezte: nem akar vitázni Putyinnal erről, inkább szeretne együttműködni Oroszországgal a szíriai, észak-koreai és ukrajnai válság megoldása érdekében.
Az elnök felajánlotta közvetítői segítségét a Dél-kínai-tenger körüli vita rendezéséhez. Kína a többi környékbeli ország - köztük Vietnam - követelésére fittyet hányva szinte teljes egészében magáénak szeretné a sűrű forgalmú területet. Trump elismerte, hogy Peking hozzáállása gondot okoz a térségben. Az amerikai elnök korábban Kínával is tárgyalt a kérdésről. Washington a hajózás szabadságát hirdető térségbeli műveleteivel többször tört már borsot a pekingi vezetők orra alá.
Quang elnök jelezte: Vietnam a viták békés rendezésében hisz, amelynek alapja a nemzetközi jog. Ez Vietnam szerint nem támasztja alá a kínai követeléseket.
Vietnam és az Egyesült Államok több gazdasági egyezményt kötött Trump látogatása alatt.
Az amerikai elnök helyi idő szerint kora délután tovautazik a Fülöp-szigetekre, 12 napos ázsiai körútjának utolsó állomására.