eur:
395.93
usd:
366.9
bux:
65646.69
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna

Peking terrorfenyegetettségtől tart a G20-csúcs előtt

Peking terrorfenyegetéstől tartva nemzetközi segítségre számít annak érdekében, hogy a G20 országcsoport szeptemberi kínai csúcstalálkozóját a lehető legnagyobb biztonságban tarthassák meg - erről a közbiztonsági tárca illetékese beszélt a G20-tagországok rendőrségi kapcsolattartóinak egyeztető megbeszélésén.

A csúcsnak a Csöcsiang tartományi Hangcsou ad otthont.

Hou Lo, a terrorelhárítási hivatal vezető munkatársa "kemény feladatnak" nevezte a megelőzést, és a világ 19 legnagyobb gazdaságát, illetve az Európai Uniót tömörítő G20 tagországainak, továbbá más nemzetközi szervezeteknek a támogatását kérte hozzá.

A rendezvény előkészítésének részleteiről folytatott biztonsági tárgyalásokon kínai részről egy olyan listát kértek, amelyen nevek is szerepelnek, mégpedig a G20-ra, annak vezetőire és küldötteire potenciális veszélyt jelentő szervezetek, illetve magánszemélyek nevei.

Kína a nemzetközi közösséggel fokozni kívánja a hírszerzői információk cseréjét is, valamint a nyomozást konkrét esetekben.

Hou a China Daily című, angol nyelvű napilapnak kifejtette, hogy Kína ugyan az elmúlt évben haladást ért el a terrorizmus elleni fellépésben, de az országban továbbra is valós terrorveszély áll fenn.

A lap minisztériumi forrásokra utalva azt írta, hogy az ENSZ által 2002 óta terrorszervezetként nyilvántartott Kelet-Turkesztáni Iszlám Mozgalom (ETIM) tagjainak százai kaptak kiképzést Szíriában és Afganisztánban. A minisztérium attól tart, hogy az északnyugat-kínai ujgur közösségből toborzottak között lehetnek, akik azzal a céllal térnek vissza, hogy támadásokat hajtsanak végre.

A fenyegetés másik forrásának Kínában magát az Iszlám Állam dzsihadista szervezetet tartják, amely ebben a térségben, egész Délkelet-Ázsiában is rendkívül aktív. Hírszerzői források ezzel együtt arra is felhívták a figyelmet, hogy lopott szíriai és iraki útlevelek kerültek forgalomba, amelyek segítségével a bűnözők könnyebben léphetik át a kínai határt.

Címlapról ajánljuk

Egyre több ország ismeri fel a menekülthelyzet tarthatatlanságát

A humanitárius hozzáférést és a migránsok menedékjogi helyzetét elemezte egy nemzetközi tanulmány, melynek készítői szakpolitikai intézkedéseket is javasolnak az érintett országok vezetőinek. A Migrációkutató Intézet vezető kutatója azt mondta az InfoRádióban, hogy a jelentés megerősíti, egyre több nyugati kormányzat ébred rá, milyen veszélyei lehetnek az illegális migrációnak, ugyanakkor Tárik Meszár szerint az elemzés több megállapítása is ellentmondásos.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.28. csütörtök, 18:00
Havasi Katalin
a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke
Jó sztorik a magyar tőzsdén

Jó sztorik a magyar tőzsdén

Reggel Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés, ezt követően Európában óvatos emelkedéssel indult a nap,  Amerikában pedig mínuszos nyitásra van kilátás. A magyar piacon jó ma a hangulat, izgalmas befektetési sztorikban nincs hiány: jelentős pluszban áll a Waberer's részvénye, miután kiderült, hogy a társaság sikeresen lezárta a szerb disztribúciós piac meghatározó szereplőjének, az MD International többségi részesedésének felvásárlását. Ezen felül magas forgalom mellett emelkedik a PannErgy részvénye is, miután rekord évről tudott beszámolni a társaság bevétel és profit szinten is. Ami a gazdasági eseményeket illeti, ma az USA-ban a lakáspiaci adatok mellett az 5 éves inflációs várakozásokat is közzéteszik. Legutóbb növekedtek a várakozások, ami semmiképp nem jó hír a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×