eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Visszavonatná az Apple a feltörést elrendelő utasítást

Kérelmet nyújtott be helyi idő szerint csütörtökön az Apple informatikai cég egy amerikai szövetségi bíróságnál, hogy vonja vissza korábbi, "példátlan" utasítását, miszerint segítenie kell feloldani a titkosítást a San Bernardinó-i lövöldözés egyik tettesének okostelefonján.

Sheri Pym bíró február 16-án hozott döntésében utasította az Apple-t, hogy egy különleges alkalmazással segítse hozzá a nyomozókat a decemberi lövöldözés egyik merénylője, Syed Rizwan Farook mobiltelefonjának memóriájában lévő adatok eléréséhez A férfi és neje tizennégy emberrel végzett a kaliforniai San Bernardinóban.

Az Apple azzal érvelt csütörtöki beadványában, hogy nem egyedi esetről van szó, mivel a kormányzat olyan szoftver kifejlesztését kérte, amelyet később más mobiltelefonoknál is alkalmazhatnak. Úgy vélte, hogy a kormány kérésének jogi úton történő teljesítése szembemegy az alkotmánnyal, és veszélyes jogi precedenst teremtene, amely veszélybe sodorná több százmillió iPhone-felhasználó biztonságát.

Az amerikai igazságügyi minisztérium korábban azt közölte, hogy kérése kizárólag Farook mobiltelefonjára vonatkozik, teljesítése pedig terrorcselekmények megelőzését segítheti.

Tim Cook, az Apple vezérigazgatója az ABC News amerikai televíziónak adott szerdai interjújában kifejtette, hogy az okostelefonok biztonsági rendszerének megkerülését lehetővé tevő program megírása olyan lenne, mintha "a rák szoftverszintű megfelelőjét" állítanák elő.

A Microsoft informatikai óriáscég, az Alphabet (a Google keresőmotor anyavállalata), valamint a Facebook közösségi médiavállalat csütörtökön bejelentették, hogy az Apple-t támogató beadványt készítenek elő.

Korábban amerikai kormányzati tisztségviselők arra figyelmeztettek, hogy a titkosítóprogramok túlzott használata hátráltathatja a bűnügyi nyomozást és veszélyeztetheti a nemzetbiztonságot.

A magánszféra védelmét hirdető aktivisták és szakértők ellenben úgy vélik, ha a kormányzat arra kényszerít amerikai cégeket, hogy kevésbé hatékony titkosítási rendszert használjanak, azzal sérülékenyebbé teszi a magánadatokat a hackerekkel szemben, és aláássa az internet biztonságát.

Címlapról ajánljuk
Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

A vadonatúj földi obszervatórium számos előnye közt az egyik, hogy ezerszer olcsóbb volt a James Webb űrteleszkópnál, és az sem elhanyagolható, hogy ha elromlik, oda lehet menni megjavítani - fogalmazott Kiss László csillagász, akadémikus az InfoRádióban, bemutatva a TAO-t. Megjegyezte: persze azt ne gondolja senki, hogy a kutatók az Atacamába fognak járni, távolról, az interneten, kamerákon megy szinte minden.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×