eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Megfosztották volna a román miniszterelnököt doktori címétől

Nem mond le a plágiumvádba keveredett román kormányfő. Victor Ponta disszertációjáról az illetékes bukaresti bizottság megállapította, hogy annak több oldala szó szerinti másolat, ezért visszavonta a miniszterelnök doktori címét.

A testületet azonban ülése közben kiadott rendeletével oszlatta fel és alakította át a román oktatási miniszter úgy, hogy a bizottság létszáma nagyobb lett, jogkörei közül pedig kikerült a doktori dolgozatok vizsgálata.

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a régi összetételű testület döntéseinek többé nincs jogi érvénye.

Victor Ponta kormányfő szerint politikai támadás indult ellene, ezért nem mond le.

A miniszterelnök egy csütörtöki interjúban még azt mondta: távozik, ha az etikai tanács vétkesnek tartja.

Az alig két hónapja hivatalba lépett Ponta-kormányból nemrég szintén plágiumbotrány miatt kényszerült távozni Ioan Mang, az előző oktatási miniszter.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×