eur:
388.8
usd:
361.99
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

A válság és Kína: nem lesz kétszámjegyű a gazdasági növekedés

A kínai kabinet hét végi ülésén megállapította, hogy az ország gazdasága szilárd lábakon áll, dacára a nagy nemzetközi pénzügyi és gazdasági válságnak. Az országot sújtó természeti katasztrófák - a zord téli időjárás, a földrengés - sem okoztak megingást, az ország gazdasága szembe tud nézni a különböző kockázatokkal.

Helyi források szerint annyi azonban valószínűnek látszik, hogy az idei harmadik negyedévi gazdasági növekedés - amiről a hét elején jelenik meg hivatalos adat - nem lesz kétszámjegyű már, jóllehet az elmúlt három negyedévben még az volt.

Azaz, mint az ország nemzeti hírügynöksége is leszögezi, a világméretű pénzügyi válság hatásai fokozatosan mégiscsak érezhetővé válnak, miáltal új problémák jelentkeznek az országban: lassuló növekedés, csökkenő vállalati és adóbevételek, ingadozások a helyi tőkepiacokon.

Ezért - írja az Új Kína - rugalmas és óvatos makrogazdasági lépésekre van szükség mihamarabb, célzottan az adókra, hitelekre, a külkereskedelemre. Növekedhet egyes exportcikkekre kivetett adó, és növekedhetnek a beruházások is. Az exportot érintő áfa már nőtt júliusban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

"A fiatalokat nem lehet egy eszközzel „megszerelni”, hogy ugyanúgy viselkedjenek, meg akarjanak halni a munkában, mint mi. Erre nincs eszköz, hanem csak szemüveg" - mondja Steigervald Krisztián generációkutató. Globális kultúraváltás történt: megváltozott a munkához való hozzáállás, és különösen a munkára való nevelés szokásai. A generációk közötti különbségek begyűrűznek a munkahelyekre, ráadásul a generáció-menedzsment egyszerre két nehéz feladattal néz szembe: a 30 év alattiak és az 55 év felettiek integrálásával. Az IT-szektorban, a technológiai váltásban is megfigyelhető, hogy a különböző érettségi szintű technológiák ugyanúgy, ahogy a társadalmi generációk, a mai napig egymással párhuzamosan élnek - teszi hozzá Mádi Gábor, a Shiwaforce CIO-ja. A témával június 11-ei Financial IT konferenciánkon is foglalkozunk. Részletek és regisztráció itt!

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 7. 22:00
×
×
×
×