Közép-európai idő szerint szerda hajnali 5 órakor Hillary Clinton 58-40 arányban vezetett a 141 delegátust adó Ohióban és 59-40 arányú előnye volt a 21 jelöltet adó Rhode Islandben. A 15 delegáltat adó Vermontban Obama előnye 22 pontos volt.
A déli Texasban, ahol 193 jelöltet osztanak ki a nyár végi pártkongresszusra, Clinton egy hajszállal nyert.
A sorsdöntőnek tekintett keddi előválasztási forduló úgy tűnik, nem tesz pontot a demokrata versengés végére: Obama nem tudja bebetonozni esélyeit a jelöltség elnyerésére, Clinton pedig, bár megszakította jelölttársa győzelmi sorozatát, nem volt képes meggyőzően lefékezni Obama lendületét.
A versengés gyors befejeződésére - amit a párt érdekében sok demokrata vezető szorgalmaz - nincs kilátás, már csak azért sem, mert Clinton előzőleg világossá tette: akkor sem adja fel a küzdelmet, ha veszít. A Clinton-tábor mindenesetre máris a New York-i szenátor nagy visszatéréséről beszél.
Hillary Clintonra nézve nyugtalanító viszont, hogy Obama a jelentős liberális szavazóbázissal rendelkező Vermontban újabb, eddig biztos Clinton-szavazónak számító csoportokat hódított el: a felmérések szerint az idősebb választópolgárok és a fehér nők többsége is őt támogatta.
Az exit poll felmérések szerint a választók Texasban és Ohióban is elsősorban a gyengülő gazdasági helyzet miatt aggódnak, ez fontosabb kérdés a betegbiztosításnál, az iraki háborúnál és a bevándorlásánál is.
A többség Obamát tartja lelkesítőbbnek és esélyesebbnek a novemberi győzelemre. A többség szerint a volt first ladyből viszont rátermettebb főparancsnok lenne.
A megkérdezettek nagy tömegei végeredményben azt mondták, hogy bármelyik szenátor jelöltségét elfogadnák. A keddi előválasztásokon rekord arányú választói részvételt rögzítettek, Texasban például 3,3 millióan szavaztak.
Robert Fico szerint pénzt ajánlott Volodimir Zelenszkij, hogy támogassa az ukrán NATO-tagságot