eur:
414.58
usd:
398.72
bux:
79538.01
2024. december 23. hétfő Viktória

Nem jár büntetés a százmilliós károkozásért

Nem kell jogi procedúrától tartania annak a brit férfinak, aki januárban megbotlott a cipőfűzőjében a cambridge-i Fitzwilliam Múzeumban, és összetört három XVII. századi kínai porcelánvázát.

A Kving-dinasztia korából származó három váza egy ötdarabos készlet része volt, amelynek értékét 200-300 ezer font, vagyis 75 és 115 millió forint közé teszik a szakértők.

A vázák több száz darabra törtek. Az egyik műalkotást már restaurálták; a váza a hónap végén kerül vissza a helyére.

A műkincseket összetörő férfit a károkozás miatt letartóztatták, majd óvadék ellenében szabadon engedték. Nick Flynn ellen most ejtették a vádat.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×