eur:
392.76
usd:
365.49
bux:
66550.85
2024. április 26. péntek Ervin

Negyvenhat tonna arany keresi a gazdáját

Napokon belül csomagolhatnak azok a montenegrói nagykövetek és diplomaták, akik a hamarosan megszűnő Szerbia-Montenegrót képviselték. A különválás során el kell osztani az államközösség arany- és devizatartalékait.

Szerbia jelezte, hogy mint a megszűnt államközösség jogfolytonos örököse, első intézkedésként visszahívja azokat a montenegrói állampolgárságú nagyköveteket és diplomatákat, akiket az államközösség nevezett ki. Ez mintegy 50 diplomatát érint.

Montenegrót egyébként valószínűleg csak szeptemberben veszik fel az ENSZ-be.

A különválás után nem kis gondot jelent majd a megszűnt államközösség adminisztrációjában dolgozók sorsa, hiszen mintegy 3800 hivatalnok és tisztségviselő marad munka nélkül.

Hátravan még az arany- és devizatartalékok elosztása is. 2002-es adatok szerint az államközösség Baselben 70 millió dollárt és 46 tonna aranyat tartalékolt, ehhez hozzá kell adni a külföldi bankokban befagyasztott mintegy 370 millió dollárt.

A Jugoszlávia felosztásakor meghatározott arány szerint mindebből nem egész hat százalék illeti Montenegrót.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

A befektetők hozzászoknak akár egy alacsony, akár egy magas kamatszinthez, miközben a piaci körülmények már megváltoztak. Amire pedig megszokják a megváltozott (jelen esetben magasabb) kamatszintet, akkor az már nem elérhető számukra. Korábban azzal kellett küzdeni, hogy mindenki fektesse be a pénzét, ne hagyja parlagon, most pedig arról kell meggyőzni a befektetőket, hogy nem a 10-12 százalék a normalitás, hanem a 6-7 százalék, mondta el a Portfolio-nak Szécsényi Bálint. Az Equilor elnök-vezérigazgatójával a megváltozott befektetési környezetről, a mesterséges intelligencia, a forintgyengülés és az infláció hatásairól, és a hazai befektetési szolgáltatók közötti versenyről is beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×