562 négyzetkilométer: ekkora területre terjed ki a szélerőműpark, amelynek mérete ezzel fél New York-nyi. Siemens Gamesa márkájú turbinákat használ a telep, a lapátjainak hossza 81 méter. A lapátok egyetlen fordulata egy teljes napra tud ellátni energiával egy átlagos brit háztartást – állítja az Orsted.
A bejelentésre olyan időszakban került sor, amikor az orosz gáztól való függetlenedés igénye egyre inkább fókuszba helyezi a megújuló energiaforrásokra való átállás igényét – írja a CNBC.
"A világban jelenleg zajló események minden eddiginél jobban rávilágítanak az olyan mérföldkőnek számító megújulóenergia-projektek fontosságára, mint a Hornsea 2. Ez a projekt segít az Egyesült Királyság energiaellátásának biztonságosabbá tételében és rugalmasságának növelésében, egyúttal csökken a fogyasztók függősége a drága fosszilis tüzelőanyagoktól" – mondta Duncan Clark, az Orsted brit régiójának vezetője.
Az Egyesült Királyságban érett tengeri szélenergia-ágazat működik, amely az elkövetkező években tovább bővül,
a hatóságok 2030-ra akár 50 gigawattos kapacitást terveznek.
Az Európai Unió, amelyből az Egyesült Királyság 2020 januárjában kilépett, korábban 300 gigawattos célt tűzött ki maga elé tengeri szélenergia terén az évszázad közepére.
Az Egyesült Államoknak még hosszú utat kell bejárnia, hogy utolérje Európát. Amerika első tengeri szélerőműve, a 30 megawattos Block Island Wind Farm csak 2016 végén kezdte meg kereskedelmi üzemét. 2021 novemberében ugyanakkor letették az Egyesült Államok első kereskedelmi méretű tengeri szélerőműparkjának alapkövét.