eur:
393.85
usd:
367.89
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Nyitókép: Unsplash.com

Rég szerepelt ennyire gyatrán az európai okostelefon-piac

Az elemzők szerint nem tűnik úgy, hogy már elértük a gödör alját.

Megjelent a Counterpoint Research összefoglalója az európai okostelefon-piac első negyedévéről, szúrta ki a Hvg.hu. A számok nem túl kedvezőek: 2013 óta nem volt ennyire rossz negyedéve e piaci szegmensnek. Sőt, az elemzők szerint további romlás várható.

A számok nyelvére lefordítva ez 49 millió okostelefon eladását jelenti, ami 12 százalékos visszaesés a tavalyi év hasonló időszakához képest. Kontinensünk piacvezetője továbbra is a Samsung, ezzel együtt nála 16 százalékos volt a visszaesés. A második helyen álló Apple ugyan növelte 1 százalékkal a piaci részesedését, összességében azonban 6 százalékkal kevesebb telefont tudott eladni.

Az utánuk következő Xiaomi és Oppo sem tudott jobb eredményeket felmutatni, viszont az ötödik helyen álló Realme 67 százalékkal jobban teljesített, mint 2021 első negyedévében, és 2 százalékkal javított is piaci részesedésén.

Mi áll a háttérben?

Az elemzők szerint az alkatrészhiány továbbra is adott volt a vizsgált időszakban, ráadásul ezt megfejelték a kínai lezárások és a romló gazdasági feltételek.

A legnagyobb problémát mégis az ukrajnai háború jelenti.

A Samsung és az Apple Oroszország első és harmadik okostelefon-szállítója (volt), de 2022 márciusában leállították a szállításukat Európa legnagyobb piacára, noha ez az összes európai okostelefon-szállításaiknak csak a 6 százalékát tette ki.

A háború hatása viszont szélesebb körű következményekkel járhat, ha a nyersanyagok elérhetőségének csökkenéséhez, az árak emelkedéséhez, további inflációs nyomáshoz és/vagy más szállítók kivonulásához vezet Oroszországból.

Ami a jövőt illeti, az elemzők szerint az általános helyzet várhatóan rosszabb lesz, mielőtt javulna.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 24. 21:49
×
×
×
×