eur:
394.95
usd:
363.23
bux:
65450.33
2024. március 19. kedd Bánk, József
Egy dolgozó helyére teszi a töltőpisztolyt tankolás után egy OMV töltőállomáson a II. kerületi Szilágyi Erzsébet fasoron 2017. január 25-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Mohai Balázs

Nyaralni indul külföldre? Itt vannak a benzinárak

Itthon rekordot dönt a benzin ára, de csak hét országban kérnek Európában kevesebbet az üzemanyagért.

Bár rekord drága a benzin Magyarországon, Európa jelentős része irigykedhet a hazai literenkénti átlagárakra: a vizsgált 32 országból csak hét helyen kérnek kevesebbet egy literért, mint nálunk – írja a Pénzcentrum.

A Magyar Autóklub adatai alapján Finnországban a legdrágább a benzin, egy liter 1,87 euróba, kb. 667 forintba kerül, de nem sokkal olcsóbb Hollandiában sem, ahol átszámolva majdnem 650 forintba kerül literje, a harmadik legdrágább Dániában pedig forintra váltva 625 a literenkénti átlagár.

A kedvelt nyaralóhelyek mindegyikében drágább a benzin, mint itthon, Horvátországban például már bőven 500 forint felett van a literenkénti átlagár. A régióban (Szlovénia, Szlovákia, Ausztria, Csehország) nagyjából a magyar átlagárakon mérik a 95-öst, Lengyelországban pedig 1,22 euró, azaz kb. 433 forint a benzin. Ukrajnában pedig mindkét üzemanyag átlagára 1 euró alatt van.

A gázolaj esetében a 32 vizsgált országból 13 helyen olcsóbb a dízel, mint itthon. A lista elején Svájc áll, ahol 1,69 euró, azaz kb. 600 forint az átlagár, de Svédországban sem sokkal olcsóbb, átváltva kb. 568 forint. Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban is 1,2 euró (426 forint) alatt van az átlagár, Ausztriában pedig nagyjából ugyanannyi egy liter gázolaj, mint itthon.

Hiába van már így is rekordon a hazai benzinár, még mindig emelkedik szerdától bruttó 2 forinttal nő a literenkénti átlagár - a gázolaj ára most változatlan marad. Így pedig az alábbi árlagárak lesznek érvényesek szerdától:

  • 95-ös benzin: 456 forint
  • gázolaj: 449 forint
Címlapról ajánljuk

Állami támogatások: komoly feszültségforrás készül az EU-tagállamok között

A kormányok állami támogatásokat nyújthatnak gazdaságaik versenyképességének növelése érdekében, és ezzel nem minden tagállam ért egyet. Máthé Réka Zsuzsánna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetének tudományos munkatársa szerint az ideiglenes szabályozás nagy nyertese a német, a francia és a magyar gazdaság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.19. kedd, 18:00
Hankó Balázs
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára
Kiderült: év végéig visszatöltik amerikai olaj-készleteket, és csak átmeneti az új LNG-projektek blokkolása

Kiderült: év végéig visszatöltik amerikai olaj-készleteket, és csak átmeneti az új LNG-projektek blokkolása

Az Egyesült Államok energiaügyi minisztere azt jelentette be hétfőn, hogy az év végére az ország stratégiai kőolajkészlete (SPR) várhatóan eléri vagy meghaladja a két évvel korábbi szintet, amikor egy példátlanul nagy, 180 millió hordós készletleépítés indult el az olajárak letörése érdekében. Jennifer Granholm azt is hangsúlyozta, hogy csak átmeneti jellegű, mindössze néhány hónapig tartó szünetet jelent a Biden-adminisztráció döntése, hogy megállították a további LNG-kapacitások kiépülését, amelyek exporta vitték volna a cseppfolyós földgázt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×