eur:
411.2
usd:
392.57
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke előadást tart az EU fejlesztési források felhasználása címmel megrendezett konferencián a fővárosi Premier Kultcaféban 2016. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Ezek a kamarai javaslatok a bértámogatási programhoz

Parragh László, az MKIK elnöke nem tartja kizártnak, hogy már a jövő hét elején újragondolják az állami támogatás feltételeit.

A gazdaságvédelmi akcióterv továbbra is sok bizonytalanság övezte rövidített munkaidős bértámogatási elemét is véleményezte a mentőcsomagról készített 18 oldalas szakmai anyagában a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK). Parragh László, az MKIK elnöke az Indexnek elmondta, hogy jelenleg is egyeztetnek az akciótervért felelős Innovációs és Technológiai Minisztériummal, és nem tartja elképzelhetetlennek, hogy már a jövő hét elején egy újragondolt állami stratégiát fog bejelenteni a kormány.

A legfontosabb az lenne az elnök szerint, hogy

egy kevesebb papírmunkával járó, gyorsan és könnyen igényelhető támogatást dolgozzanak ki, ami általánosan elérhető minden cég számára.

Az MKIK egyébként közleményben sürgette valamennyi eddig bejelentett intézkedés mielőbbi bevezetését, méghozzá úgy, hogy a jogi szabályozást folyamatosan a valós élethez igazítják. A kamara szerint akkor érhetik el céljukat az állami intézkedések, ha minden nehéz helyzetbe került vállalkozás és család számára nyújtanak támogatást.

Szükségesnek látják a járványvédelmi célból bezáratott vállalkozások megsegítését is, nemcsak az üzleti okból nehéz helyzetbe kerülőkét.

Méghozzá a kamara szerint teljeskörűen, cégmérettől – vállalkozási formától – alágazattól függetlenül támogatni kell ezeket a vállalkozásokat is, gyors és konkrét pénzügyi forrásokkal. Fontosnak látnák a vállalkozások méretére és ágazatokra szabott támogatási programok bevezetését is. Emellett az MKIK szerint a családi vállalkozások, a mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása kiemelt jelentőséggel bír.

Az MKIK javasolta azt is, hogy azokat a vállalkozásokat is segítse meg az állam, amelyeknél 50 százalék feletti a bevételkiesés.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×