eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Lengyel postai szolgáltató lép a magyar piacra

Európai terjeszkedésének részeként a lengyel Integer.pl Csoport 300 csomagküldő terminált helyez üzembe Magyarországon - közölte a lengyel cégcsoport.

A lengyel cégcsoport 300 millió eurós - azaz mintegy 90 milliárd forintos -, egész Európára kiterjedő befektetési programjának részeként 300 önműködő csomagküldő terminált helyez üzembe Magyarországon. Így a nap 24 órájában az év 365 napján elérhetővé válik az automatizált csomagküldő szolgáltatás.

A magyarországi beruházás a 300 millió eurós európai beruházásaik huszonötödét, azaz 7,5 millió eurót, vagyis mintegy 2,5 milliárd forintot teszi ki. Az Integer.pl tervei szerint a 300 easyPack terminálból álló magyar hálózat két éven belül megkezdené a szolgáltatást. A tervek szerint minden nagyobb magyar városban lenne terminál.

Az Integer.pl csoport a magyar csomagszállítások volumenének növekedésére számít, és ezért partnereket keres tervezett fejlesztésének megvalósításához. A magyar postai piac éves volumene megközelíti a 8,5 milliárd forintot, amelynek 80 százaléka a vállalkozások közötti forgalomból származik.

Az Integer.pl a világ vezető csomagküldőterminál-gyártója és Lengyelország legnagyobb magánkézben lévő postai szolgáltatója, amely 600 csomagküldő terminálból álló hálózatot működtet Lengyelországban, Oroszországban és Ukrajnában.

Az Egyesült Államokbeli PineBridge Investments nevű globális magántőke-alappal karöltve a cég arra törekszik, hogy összesen 300 millió eurós tőkebefektetéssel három éven belül egy 16 ezer easyPack terminálból álló hálózatot alakítson ki Európában és a Független Államok Közösségében - olvasható a cég közleményben.

Címlapról ajánljuk
Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

A vadonatúj földi obszervatórium számos előnye közt az egyik, hogy ezerszer olcsóbb volt a James Webb űrteleszkópnál, és az sem elhanyagolható, hogy ha elromlik, oda lehet menni megjavítani - fogalmazott Kiss László csillagász, akadémikus az InfoRádióban, bemutatva a TAO-t. Megjegyezte: persze azt ne gondolja senki, hogy a kutatók az Atacamába fognak járni, távolról, az interneten, kamerákon megy szinte minden.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 5. 12:45
×
×
×
×