eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Gyengült a tőzsde Tokióban

A tokiói értéktőzsde vezető mutatója egy százalékot meghaladó csökkenéssel fejezte be a hétfői kereskedési napot. A börze Nikkei 225 mutatója 1,3 százalék (107,59 pont) gyengüléssel 7969,03 ponton zárt.

A tőzsdemutató a nyereséges oldalon állt napközben. A növekedés azonban mérséklődött a kereskedés utolsó harmadában, majd a veszteséges oldalra került az index a jen drágulására és amiatt, hogy az Egyesült Államokban hétfő helyett legkorábban csak kedden ismertetik a bankmentő csomagot.

Hétfőn kora reggel a vezető ázsiai tőzsdék vegyesen mozogtak: Ausztráliában, Indiában, Kínában és Hongkongban nőttek, Dél-Koreában, Szingapúrban és Új-Zélandon gyengültek.

Az amerikai DJIA határidős jegyzése 124 pont csökkenést, a Nasdaq-é 15 pont veszteséget jelzett.

A WTI olajfajta hordónkénti ára 3 centes emelkedéssel 40,20 dolláron volt.

Röviddel 7.15 óra után a bankközi devizapiacon az euró 1,2885 dollárra gyengült a péntek késő esti 1,2958 dollárról. A dollár 91,79 jenről 90,97 jenre csökkent.

Címlapról ajánljuk
Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Hamarosan örökké élhetünk?

Hamarosan örökké élhetünk?

Egy furcsa és stagnáló társadalomhoz vezetne, ha az emberek még 120 évesen is élnének – véli Venki Ramakrishnan, Nobel-díjas molekuláris biológus. A „Miért halunk meg: Az öregedés új tudománya és a halhatatlanság keresése” című könyv szerzője szerint ráadásul irreális elképzelése az, hogy halálunkig megmaradnak szellemi képességeink. Ezért is int óvatosságra a biológiai törvényekkel dacoló öregedéskutatásokkal kapcsolatban, amelyekből egyre több indul, és nemcsak a technológiai fejlődés adta lehetőségek miatt. Azért is, mert a világ legnagyobb részén egyre nő a várható élettartam, aminek egészen a gazdasági és társadalmi következményei lesznek. Nem a lehető leghosszabb élet tehát a legfontosabb célja ezeknek a kutatásoknak, hanem lehető leghosszabb viszonylagos egészségben eltöltött élet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 27. 11:39
×
×
×
×