Barát Szabolcs, a Portfolio.hu elemzője az InfoRádióban elmondta: a gyorsjelentési szezon nem érzékelteti hatását a tőzsdén, a Richter beszámolója szinte teljes egészében megfelelt az elvárásoknak. A papír árfolyama 0,6 százalékkal gyengült, és 43.950 forinton zárt.
A MOL árfolyama nem mozgott jelentősen, 0,3 százalékkal 21.320 forintra erősödött. Az OTP 1,3 százalékkal gyengült, 7.008 forinton zárt. A Magyar Telekom 990 forintig emelkedett, ez 0,5 százalékos növekedést jelent.
Jobbak a kicsik
A közepes és kis piaci tőkeértékű tőzsdei cégek teljesítményét mutató BUMIX jobban teljesített az utóbbi időben, mint a húzópapírok árfolyammozgását követő BUX – hívta fel a figyelmet az InfoRádióban a Budapesti Értéktőzsde kommunikációs igazgatója.
Tóth Attila közölte: a BUMIX-et 2004 júliusában kezdték publikálni, ez a kis- és közepes kapitalizációjú, a Budapesti Értéktőzsdén forgó papírok eredményét mutatja.
A BUMIX 16 részvénye között vannak olyanok, amelyek a BUX-index részét is képezik, például az Egis, a Fotex vagy az FHB, valamint kicsik is, például az Econet vagy az ÉMÁSZ.
A kommunikációs igazgató hangsúlyozta: a BUMIX 2005-ben és idén is jobban teljesített, mint a BUX. 2005 elejétől számolva a BUMIX 54 százalékot emelkedett, míg a BUX 51 százalékot; januártól a kisebb index 11 százalékot nyert, a BUX pedig 6 százalékot.
A BUMIX hétfőn egy időre átlépte a 2.000 pontos határt is, a kereskedési napot pedig 1,5 százalékos erősödéssel fejezte be.
Tóth Attila szerint az árfolyamok azt mutatják, hogy érdemes a kis- és közepes papírokkal is számolni, mert esetenként jobb hozamot biztosítanak, mint a nagyok.
Ezért állt le a Déli pályaudvar