eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina

Diszkriminatívnak tartják a gázáremelést az ipari fogyasztók

Diszkriminatívnak nevezte a földgáz árának emelését az Ipari Energiafogyasztók Fórumának elnöke. Szaniszló Mihály az InfoRádióban azt mondta, hogy egy éven belül negyedik alkalommal emeli a gáz árát a kormány a nem lakossági fogyasztók esetében.

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium bejelentése szerint január 18-ától átlagosan 8 százalékkal emelkednek a nem lakossági földgáz árak, a lakossági tarifák nem változnak.

A döntés a nem kormányzati hatáskörbe tartozó távfűtési díjakra sem vonatkozik, a közintézmények számára pedig a központi büdzsé a megemelt normatívákon keresztül ellentételezi az áremelést.

A közlemény szerint a jövő évi költségvetési juttatások kiszámításakor a Pénzügyminisztérium már figyelembe vette az áremelkedés hatásait.

Kóka János, a gazdasági tárca vezetője a Magyar Energiahivatal javaslatára és a pénzügyminiszter egyetértésével hozta meg a döntést, amelyet a földgáz világpiaci árának emelkedésével indokolt.

A Fidesz a gázáremeléssel összefüggésben közleményében emlékeztetett: 2002 óta csaknem 67 százalékkal növelte a kormány a lakossági és 117 százalékkal az intézményi gáz árát.

Az Ipari Energiafogyasztók Fórumának elnöke közölte: Európában a lakosság átlagosan 80-100 százalékkal fizet többet a gázért, mint az ipari fogyasztók, Magyarországon ezzel szemben jelenleg 13 százalékkal olcsóbb a gáz a háztartások számára.

Azok a vállalkozások, például a pékségek, amelyeknél a gázáremelés jelentős többletköltséget jelent, a plusz kiadást beépítik termékeik árába – vélekedett Szaniszló Mihály.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×