Volt idő, amikor a rózsabimbó-ajkak és a sápadt arcszín dívott, míg a manapság előnyösnek tartott kiemelkedő arccsonttól kifejezetten undorodtak a viktoriánius-kori Angliában.
A telt nők a 17. és a 18. században hódítottak, de már több évtizede a karcsúbb nők számíthatnak sikerre a legtöbb férfinál.
A jelenségen elgondolkozva brit kutatók a női szépség nyomába eredtek a világirodalomban. A legtöbb vizsgált alkotás a 16-18. századi angolszász kultúrkörbe tartozik, de elemeztek ókori kínai, indiai és egyiptomi irodalmi alkotásokat is.
A tudósok azt tapasztalták, hogy egyedül a karcsú derék tekinthető a nőideál koroktól és kultúráktól független részének.
Kapcsolatok
A kutatók szerint ennek oka, hogy a karcsú derék az ösztrogén hormon szintjével, így a termékenységgel és az egészségi állapottal függ össze.
A magasabb ösztrogénszinttel rendelkező nőknek karcsúbb a dereka, míg idősebb korukban, a hormonszint csökkenésével hajlamosabbak az elhízásra.
Vagyis a karcsú derék az egészség és termékenység könnyen felismerhető jeleként szolgálhatnak a férfiak számára, és így a kívánatosságnak is szinonimájává vált.
A vékony derekat a mellek, a lábak és a combok követik a leginkább megcsodált (leggyakrabban említett) testrészek listáján, de ezek formájáról, alakjáról már megoszlottak a vélemények.
Ezért állt le a Déli pályaudvar