Az ENSZ statisztikája alapján 2007-ben a világon a legtöbb válásra Oroszországban lehet számítani, de az Egyesült Államokban is sokan mondanak majd búcsút házastársuknak, és még mindig rengeteg frigyet bontanak fel a volt Szovjetunió egykori tagállamaiban: Ukrajnában, Fehéroroszországban és Litvániában.
A Világbank adatai szerint a legfejlettebb országok a legeladósodottabbak, az abszolút összegeket figyelembe véve a listát az Egyesült Államok és Nagy-Britannia nyitja, amelyeket Németország, Franciaország, Olaszország és Hollandia követi.
A Brit Sporttanács ajánlásai szerint az úszás, a biciklizés és az evezés számít a kondíció megtartása szempontjából leghatékonyabb sportágaknak. A tánc csak a hatodik, a futball a hetedik helyet érdemelte ki.
Nauru, a kövérek Paradicsoma
Noha a szigetországban is meglehetősen sok a túlsúlyos ember, a kövérségi listát három csendes-óceáni szigetország, Nauru, Tonga, valamint Szamoa vezeti. Kapaszkodjanak meg: Naurun a férfiak 80, a nők 79 százaléka számít túlsúlyosnak! Európai ország nem szerepel az első tíz között.
A legelterjedtebb emlős - nyilván nem csak az angolok környezetében - a közönséges patkány, amelyből 76 milliónál is több él Nagy-Britanniában, míg háziegérből "csupán" 75 millió 192 ezer. Más kérdés, hogy a UK Mammals című tanulmány szerzői vajon miként tudtak ilyen pontos becslést készíteni.
A legtöbb sört Kínában gyártják, 20 milliárd liternél is többet, a második helyezett Amerika alig marad el a győztestől, de még Lengyelország is fel tudott kerülni a listára tizedikként 2 milliárd literes termeléssel.
Az angolok számára a legnépszerűbb előadó ma is Elvis Presley, valamint a gombafejűek: a John Lennon, Paul McCartney, George Harrison és Ringo Starr alkotta Beatles.
Madonna az ötödik helyen végzett tizenegy, a toplistát valaha vezető dallal, a legendás svéd négyes, az ABBA és a később botrányairól is elhíresült Spice Girls előtt.
Ezért állt le a Déli pályaudvar