A filmet, amely egy baleset-szimuláció drámai képeivel próbálja felrázni a fiatalokat, minden brit középiskolába eljuttatják. A megrázó képsorokon a dél-yorkshire-i tűzoltóság próbál kiszabadítani egy totálkárosra tört gépkocsiból néhány - színészek által alakított - sérült tinédzsert.
A filmben megszólal több szülő is, aki hasonló balesetben vesztette el gyermekét. Josie Palmer, akinek fia egy lopott autóban, az anyósülésen vesztette életét egy rendőrségi üldözés közepette, személyesen is ellátogat sok iskolába, hogy beszéljen a gyerekeknek a történtekről.
"A tinédzser fiúk azt hiszik, hogy halhatatlanok, de sokuktól kapok olyan visszajelzést, hogy hatással van rájuk a felvilágosító munkám" - hangsúlyozta Josie Palmer.
"A filmet előkészítő kutatás során szinte sokkoló volt számunkra, hogy Nagy-Britanniában hány tinédzser lány hal meg a fiúja okozta balesetben" - mondta Linda Gummery, a filmet készítő civil szervezet, a missdorothy.com szóvivője.
Bár a szervezet nem talált pontos statisztikát arról, hogy évente hány halálos balesetet okoznak tinédzser korú fiúk, kutatómunkájuk során rengeteg ilyen esettel találkoztak.
2004-ben több mint hétezer brit autóvezetőt állítottak bíróság elé, mert veszélyes vezetésével halált, vagy sérülést okozott. 33 százalékuk 17 és 20 év közötti fiatal férfi volt, pedig ez a korosztály csupán az összes autóvezető 3 százalékát adja.
Ezért állt le a Déli pályaudvar